Розумне місто

У Лондоні встановили загальнодоступні фонтани з питною водою

У найжвавіших районах Лондона встановили п’ятдесят безкоштовних фонтанів з питною водою. Зараз фонтани розташовані на 20 залізничних станціях, а також в підземних переходах. Мер міста Садік Кхан (Sadiq Khan) повідомив, що мережа джерел питної води була створена за підтримки організації Thames Water. З її допомогою влада має намір спонукати жителів відмовитися від одноразових пластикових стаканчиків і пляшок, і знизити кількість пластикових відходів у навколишньому середовищі.

Крім залізничних станція і переходів, фонтани були встановлені на головних вулицях Лондона, в парках, торгових і ділових районах, великих зелених зонах і інших загальнодоступних територіях з великою пішохідною прохідністю.

В даний час звичайний лондонець купує більше трьох пластикових пляшок з водою щотижня. Про це говорять дані соціальної кампанії ZSL #OneLess. У рік на людину припадає 175 пластикових ємностей. Мерія закликає лондонців використовувати багаторазові пляшки, які не потрібно викидати відразу після використання. Поки що фонтани відкриті тільки в Ілінгу і на Мельбурн-авеню, біля годинникової вежі Ханвелл, інші встановлені і будуть працювати вже найближчим часом на таких локаціях, як станція Блекфрайарс, Парк Поттерс Філд в Саутуорк і площа Рассела в Камдені. Впізнати спорудження дуже просто – кожне оснащене пристроєм для наливу води і вивіскою із зображенням крапель води.

Щоб показати ефективність роботи соціальної програми, компанія-постачальник послуги веде облік вилитої води. Наприклад, два фонтани на станції Ліверпуль-стріт вилили менше, ніж за місяць 8 тисяч літрів питної води – еквівалент 16 тисяч пляшок з водою. Крім цих джерел, отримати безкоштовну питну воду люди можуть в 2,5 тисячі підприємств, кафе і магазинів по всьому місту. Така допомога є частиною соціальної ініціативи «Refill London», а торгові точки або компанії, що беруть участь у акції, розміщують на своїх вікнах стандартні, однакові і відразу впізнавані наклейки.

На думку Садік Кхана, з урахуванням того, як пластик забруднює океани і заподіює непоправної шкоди річкам і водним шляхам землі, важливо дбати про зменшення пластикових відходів, і почати кожній країні потрібно вже сьогодні. У недавньому звіті Центру міжнародного права навколишнього середовища (Centre for International Environmental Law) підкреслювалося, що виробництво і переробка пластика додають в атмосферу понад 850 млн. метричних тонн парникових газів на рік. Цей показник еквівалентний річним викидам 189 вугільних електростанцій. Сміття такого типу особливо небезпечне для морської і річкової флори та фауни, і в даний час саме пластикові відходи складають 10% сміття, виявленого в річці Темзі.

На прохання керівництва міста, компанії Affinity Water, Essex & Suffolk і SES Water також візьмуть участь у створенні фонтанів в тих районах Лондона, які не обслуговує підприємство Thames Water.