Розумне місто

У Лівані стартувала ініціатива «Розумний ліс»

Smart Forest, Лесные пожары, Прогнозирование лесных пожаров, Умный лес

У Лівані стартувала ініціатива «Розумний ліс» (Smart Forest). Інструмент був розроблений технологічною компанією Eurisko Mobility. При створенні використовувалася технологія штучного інтелекту та інтернету речей. Зараз програма застосовується в семи лісах Лівану, і при необхідності може бути впроваджена по всій країні.

Рішення Smart Forest запущено в партнерстві з Міжнародним фестивалем ліванського кедра (Cedar International Festival). Ініціатива спрямована на запобігання вимиранню лісів. Основними причинами зникнення лісових насаджень в Лівані є зараження територій комахами, зміна клімату, а також велика кількість лісових пожеж в останнє десятиліття. Причиною загорянь є сильна спека і вітри. Завдяки застосуванню системи моніторингу Smart Forest, співробітники лісництв та служби реагування на надзвичайні ситуації прогнозують ризик виникнення пожежі, а також відзначають пожежі, викликані неприродними факторами.

Smart Forest оснащена панеллю інструментів, яка порівнює раніше зафіксовані показники з інформацією, що надходить в режимі реального часу. До неї відносяться всі дані про температуру повітря і грунту, рівень вологості, атмосферний тиск і швидкість вітру, а також рівень викидів CO2. Система автоматично сповіщає про високий ризик загоряння лісових насаджень або критичне значення діоксиду вуглецю. Сповіщення надходять у вигляді SMS, push-повідомлень, автоматичних дзвінків на стаціонарні телефони відповідних служб або листів на електронну пошту муніципалітетів, штабів цивільної оборони, неурядових організацій по захисту природи і т.д.

У Eurisko Mobility повідомили, що традиційні рішення прогнозування лісових пожеж застаріли, оскільки побудовані на статичних математичних формулах. Вони виключають конкретні природні характеристики окремо взятій території, тому точність прогнозу невисока. Все складніше адаптувати подібні прогнозні інструменти не тільки для ліванських лісів, а й для лісів в інших країнах світу.

Для проекту «Розумний ліс» в Лівані склали чітку карту маршрутів в масштабах цілої країни. Для навчання системи штучного інтелекту були зібрані, підготовлені і оброблені величезні масиви даних по кожному лісові. AI навчався, щоб в кінцевому підсумку сформувати централізовану систему, яка б пов’язала все лісові насадження Лівану в єдине ціле. У майбутньому розробники планують інтегрувати систему з безпілотниками для відправки фотографій місцевості в реальному часі з метою уточнення географічних координат пожеж.