Розумне місто

У Лас-Вегасі побудують інноваційне міні-місто Bleutech Park

Bleutech Park, инновавационный город

У Лас-Вегасі побудують Bleutech Park – високотехнологічне міні-місто, загальною вартістю 7,5 мільярда доларів. Площа об’єкта становить 210 акрів (0,8 кв.км). В рамках розвитку проекту на території парку функціонуватимуть будівлі з нульовим енергоспоживанням, автономні транспортні засоби, хаби доповненої реальності, простори IoT, робототехнічні лабораторії, «супер-дерева» і самовідтворювані бетонні конструкції.

Про особливості двох останніх розробок варто розповісти докладніше. Супер-дерева – це конструкції, покриті справжньою рослинністю і оснащені сонячними батареями. Вони виконують дві функції: забезпечують місто енергією і сприяють процесу газообміну. Подібні дерева є в Сінгапурі, вони входять в екосистему сінгапурського парку «Сади біля затоки».

Самовідтворювані бетонні споруди працюють за принципом заміщення: в бетоні міститься полімер, що розбухає при попаданні вологи. Таким чином, якщо на будівлі з’являється тріщина, вона відразу ж заповнюється полімером, що входять до складу бетону. Земля для будівництва парку була викуплена у компанії Seven Valleys Realty and Construction. Очікується, що на завершення створення першого в своєму роді «міста майбутнього» буде потрібно шість років.

Фінансування будівництва Bleutech Park Las Vegas проводиться інвестиційним фондом нерухомості Bleutech Park Properties, Inc. Партнерами проекту є компанії Martin-Harris Construction, Onyx Solar, Pavegen та PatriotOne Technologies. В оригінальному прес-релізі в якості партнера була згадана технологічна компанія Cisco. За заявою прес-секретаря Bleutech Park, об’єкт вже зараз, на стадії розвитку привертає партнерів, і в міру розширення масштабів будівництва планується залучення таких компаній, як Siemens і Tesla.

Житлова частина Bleutech Park пропонує інвесторам ультра-розкішний житловий простір, послуги футуристичного готелю на 3000 чоловік і басейн з штучно створеними хвилями. Всі будівлі парку будуть побудовані з самовідновлюваного бетону і повітропроникних матеріалів. Серед інших інновацій: система підлогових покриттів, яка буде збирати і повторно використовувати кінетичну енергію. Ресурси для опалення, охолодження, освітлення і подачі електричного струму будуть збиратися на місці, а 33 «супер-дерева» сформують систему вертикального озеленення. На конструкціях для захоплення сонячної енергії розмістять спеціальне фотоелектричне скло. При будівництві парку використають безпілотні літальні апарати, а робочих забезпечать носимими пристроями і роботизованою технікою. В якості міри безпеки в парку встановлять системи біометричного контролю. Bleutech Park Properties прогнозує, що проект створить понад 25 тисяч робочих місць.