Інтелектуальні машини

У Китаї вперше провели судове засідання, на якому функцію судді виконував ШІ

Искусственный интеллект, Китай

У Пекіні суддів-роботів залучають до участі в судовому процесі. Китай офіційно оголосив про те, що вперше в світі в сервісному онлайн-центрі при Пекінському інтернет-суді відбувся розгляд за участю спеціальної програми – жінки-судді, керованої штучним інтелектом.Тіло, особа, міміка, голос і дії: все було змодельовано нейронною мережею. Прототипом віртуальної судді стала діюча співробітниця закладу. Це другий подібний суд на території країни, перший був відкритий ще в 2018 році в місті Ханчжоу.

Китай не вперше демонструє роботу роботів-професіоналів. Наприклад, в минулому році віртуальний ведучий державного інформаційного агентства Сіньхуа викликав в медіа-просторі небувалий ажіотаж. Незважаючи на те, що поява ведучого, керованого нейронною мережею, викликала деяке невдоволення, сказати, що віртуальні співробітники замінять справжніх поки не можна.

Згідно з офіційною заявою Пекінського інтернет-суду, робо-суддя працює за допомогою таких технологій, як синтез мови і зображень. Зараз роботизований фахівець виконує тільки повторювану базову роботу. Це означає, що його будуть використовувати тільки для прийому судових рішень і онлайн-проектів, наприклад, підтримки офіційного аккаунта Weitao або надання консультацій в сервісному центрі.

За повідомленням інтернет-суду, використання інноваційних технологій для надання ефективних державних послуг дозволяє розширити користувальницьке охоплення, збільшити кількість оброблюваних звернень. Голова суду, Чжан Вен підкреслив, що інтеграція хмарних обчислень і штучного інтелекту в життя китайців дозволить громадськості активніше впровадити технологічні інновації, підвищити якість соціального життя. З початку 2019 року в судах країни вже не раз використовувалася допомогу AI, але участь «розумних» програм включала тільки надання доказів у справі (у вигляді документації), а також допомогу в проведенні досліджень.

Співпраця між людиною і штучним інтелектом лежить в основі ряду громадських проектів. Роботизовані системи використовуються для вирішення найрізноманітніших завдань: від сортування посилок на складах до технічного обслуговування надшвидкісних пасажирських експресів. Випадок застосування ассистивної технології ШІ в судовому розгляді унікальний. За повідомленням газети Legal Daily, в процесі засідання інші судді, обвинувачі і захист задавали питання системі ШІ, у відповідь на які вона надала їм всі наявні дані, в тому числі доказову базу.