Розумне місто

У Китаї створили проект безпечного руху для автономних автомобілів

Китайський стартап Human Horizons (HH), що спеціалізується на інтелектуальних системах та інноваційних енергетичних транспортних засобах, продемонстрував технологію автономного водіння на відкритій міській дорозі в Яньчен (Китай) за недавно розробленим проектом.

Реалізація цієї ініціативи стала можливою завдяки технології, розробленої Human Horizons. Технологія передбачає використання даних давачів руху для координації рухомих об’єктів. За допомогою такого підходу муніципальна влада сподівається прискорити розвиток розумного транспорту міста і показати суспільству, що не варто побоюватися безпілотних авто.

Як працює технологія від Human Horizons?

Використовуючи інформацію з інтелектуальних дорожніх давачів, хмарні обчислення і сучасні способи управління автомобілем, розробники змоделювали безліч складних сценаріїв дорожнього руху. Така система дозволить транспортним засобам майбутнього безпечно пересуватися міськими дорогами, не втрачаючи при цьому час у дорозі і не знижуючи швидкість. Проект зумовлює внутрішні міські й навіть міжміські перевезення, а також комплексний диспетчерський супровід.

Технологія була протестована на всіх електронних безпілотних автомобілях, що випускаються компанією Human Horizons. При цьому під час тестів використовувалися автомобілі різних рівнів автономності: умовний (L3), високий (L4), повний (L5). Відкрите тестування, як вважають самі розробники, дає можливість міській владі оптимізувати рух автономних транспортних засобів.

Крім іншого, рух будь-якого транспорту на обраній магістралі буде контролюватися станціями зв’язку 5G. Інформація про рух машин після збору станцією відразу буде надходити у хмарне сховище. Звідти її зможуть переглядати фахівці дорожніх служб, поліція і безпосередньо власники авто. Представники Human Horizons заявили, що технологія 5G стратегічно важлива для аналізу великих даних і впровадження штучного інтелекту у транспортну систему розумного міста.

Будівництво розумних доріг має стратегічне значення для трансформації і модернізації автомобільної промисловості, а також для створення розумних міських екосистем, заявив генеральний директор HH, Ding Лі (Ding Lei). Як частину проекту «розумної дороги» розробники створили електронну транспортну систему Pilot (спеціально для координації автономного водіння), систему Parking (контролюючу автономну парковку) і комп’ютерну програму розпізнавання дороги для координації маршруту V2X (RSA-C).

Ці три технологічні платформи призначені для забезпечення безпеки дорожнього руху під час управлінні автономними автомобілями, зменшення заторів на дорогах і ефективного розподілу міських дорожніх ресурсів. Крім того, запропоновані технологічні рішення сприятимуть усуненню таких обмежень руху, як маневреність на «сліпих» поворотах.