Здоров'я

У Кореї презентували Command Center – систему управління лікарнею від GE Healthcare

Розробник медичного обладнання GE Healthcare презентував на медичній виставці K-Hospital Fair 2019 Кореї (м. Сеул) систему штучного інтелекту для управління лікарнею під назвою «Командний центр» ( «Command Center»). Друге робоча назва рішення – Mural. Ця ШІ-система була запущена в семи лікарнях в США, Великобританії та Канаді. В даний час розробка очікує схвалення запуску в продаж і масове використання з боку корейських властей.

Університетська клініка Кореї стане першим корейським медичним інститутом, який запровадить цю систему в найближчі три роки. Командний центр об’єднує всі розрізнені дані про пацієнтів, які перебувають в лікарні, сортує інформацію за ступенем важливості і попереджає постачальників медичних послуг про пацієнта, якому потрібна невідкладна медична допомога і спеціалізоване лікування.

Клінічні дані кожного пацієнта оновлюються в режимі реального часу на панелі управління Command Center. Доступ до панелі відбувається через веб-браузер на портативних пристроях або комп’ютерах. Завдяки цьому виконується дистанційний моніторинг, значно скорочується час перебування в загальній палаті при невідкладних станах. Президент Корейської університетської лікарні Пак Чон Хун (Park Jong Hoon) повідомив, що в медичних установах впровадження ШІ-системи буде відбуватися з відділення невідкладної допомоги, а після – по всіх профільних відділеннях.

За словами Керрі Хауге (Kerrie Hauge), керуючого директора GE Healthcare, в університеті Джона Хопкінса, першої лікарні, в якій був введений Command Center, значно скоротився час очікування пацієнтів, а також збільшилася кількість вільних лікарняних місць для розміщення хворих в критичному стані.

До моменту запуску Командного центру GE Healthcare перебувала на периферії ринку телемедицини. Однак рішення GE для діагностики широко використовуються в лікарняних мережах по всьому світу. Існуючі великі дані будуть корисні для розвитку нової платформи і телемедицини в цілому. За заявою розробників, Command Center відкриває нові можливості для таких хірургів, кардіологів – найбільш затребуваних професій медичного спрямування. За технічними можливостями ця платформа цілком може конкурувати з такими гігантами телемедичних рішень, як Philips і Avizia.