Новини

У Києві стартував Національний оборонний хакатон

У Києві, 23 липня, в Інноваційному парку UnitCity стартував Національний оборонний хакатон з питань галузі безпеки та оборони, що триватиме до 27 липня. Це перший захід у форматі TIDE Hackathon в Україні. Учасники змагань можуть взяти участь у трьох типах завдань: моделювання, кодування та комбіноване змагання (поєднує завдання з двох попередніх типів). Протягом Хакатону команди мають запропонувати рішення обраної задачі, найкращі з яких будуть представлені в складових сектору безпеки та оборони України для вивчення можливості їх практичного застосування.

Захід організовано Генеральним штабом Збройних Сил України та Центром стратегічних комунікацій StratComUkraine за технічної та експертної підтримки компанії “Еверест” — провідного вітчизняного підприємства та системного інтегратора у сфері C4ISR.

У відкритті заходу брала участь віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

“Сьогодні нашим першочерговим завданням є посилення обороноздатності держави в поєднанні з реформою сектору безпеки та оборони відповідно до рекомендацій Альянсу. Саме тому проведення заходів, де генеруються нові ідеї та рішення щодо модернізації комп’ютерних систем і програмних продуктів оборонно-безпекового сектору, є надзвичайно важливими”, — заявила віце-прем’єр-міністр.


“Предметом уваги першого оборонного Хакатону стане оперативна ціль Стратегічного оборонного бюлетеня України щодо створення ефективної системи оперативного бойового управління, зв’язку, розвідки та спостереження (С4ISR), котра є критичною для взаємодії складових сектору безпеки та оборони України у проведенні спільних місій, а також у контексті майбутніх військових місій НАТО, — розповів про мету заходу Начальник Генерального штабу Віктор Муженко. — Усі завдання змагання близькі до практичних викликів, які стоять перед сектором безпеки та оборони України”.


У березні 2017 року військовослужбовці Збройних Сил України вперше взяли участь у міжнародних змаганнях з програмування NATO Enterprise Architecture Hackathon, де посіли призові місця. Климпуш-Цинцадзе зазначила, що “перемога української команди під час змагань програмістів Північноатлантичного альянсу “NATO EA Hackathon 2017” у Лондоні стала поштовхом для започаткування Національного оборонного хакатону в Україні”.