АІ в бізнесі

У Канаді запустять систему моніторингу прісної води

Канадська компанія Carl Data Solutions анонсувала запуск нового проекту, спрямованого на моніторинг та захист якості прісної води. Провідними партнерами проекту стала ванкуверская компанія Astra Smart Systems Inc. («Astra») і i4C Innovation Inc. Основна мета ініціативи – розвиток приватно-громадської платформи дослідження стану води в басейні річки Колумбії, що знаходиться в регіоні Британська Колумбія (Канада).

Проекту було присвоєно назву Fresh Water Data Commons (FWDS). Його загальна вартість становить 4,65 мільйонів доларів. Ініціативу підтримали такі компанії, як Teck Resources, Microsoft, Living Lakes Canada, Університет Вікторії і Genome BC. А представники Carl Data Solutions повідомили, що всі зібрані дані будуть використовуватися в майбутньому для моніторингу та захисту водних ресурсів.

Fresh Water Data Commons об’єднує дані з усіх джерел в хмарну систему, до якої можна отримати доступ через додаток SaaS або API. Платформа аналізує зібрані дані в реальному часі, вимірюючи ключові показники води. Carl Data Solutions, заснована в 2015 році, має великий досвід створення пристроїв і мереж для аналізу інформації. Постачальник рішень орієнтується, перш за все, на державних галузевих клієнтів.

Зараз компанії-учасники розширюють існуючу інтелектуальну власність, створюючи апаратну програмну платформу для збору, зберігання, аналізу та обміну даними. Carl Data Solutions і компанії Astra Smart Systems (ASS) і i4C Innovation, отримали від інвесторів 2,3 млн для підтримки своєї діяльності в проекті аналізу якості прісної води. Головою проекту є президент і виконавчий директор ASS Пілар Портела (Pilar Portera).

Президент і виконавчий директор Carl Data Грег Джонстон (Greg Jonston) зазначив що компанія прагне розширити платформу і застосувати її для аналізу інших водойм. На початку 2019 року група Digital Technology Supercluster («сузір’я» великих технологічних компаній) оголосила про свій десятирічний плані інвестування 1,4 мільярда доларів у фінансування 100 проектів при участі 1000 організацій по всій Канаді.

Платформа в поєднанні з технологією пропонує ефективний технологічний інструмент, який допоможе Канаді і іншим країнам світу використовувати інформацію для захисту водних ресурсів, людства, екосистем і економіки. Річка Колумбія невипадково стала місцем проведення досліджень, пояснив керівник FWDS, Пілар Портера. В регіоні представлений широкий набір типів даних. Аналіз води важливий для розуміння і характеристики проблем, крім того, корисний для прогнозування. Всі системи даних, моніторингу та управління водними ресурсами в муніципалітетах, промислових об’єктах і в регулюючих органах будуть пов’язані, а інформація буде зберігатися централізовано в хмарі.

Існуючі природні дані будуть доповнюватися в режимі реального часу, для цього по всій площі річки розмістять спеціальні давачі вимірювання кількості, якості і витрат води.