Розумне місто

У Канаді побудують високотехнологічне співтовариство Orbit

Orbit, Канада

У канадському місті Іннісфіл планується будівництво високотехнологічного житлового комплексу приватних будинків – Orbit. На відміну від більшості регіонів для забудови, Іннісфіл оточений незайманими лісами і знаходиться на території в 60 км на північ від Торонто з унікальним природним ландшафтом і стабільною екологічною ситуацією.

Архітектурна фірма Partisans підійшла з зовсім іншого боку до питання сільських поселень і оприлюднила план розвитку регіону. Рада Іннісфіла схвалила документ і тепер на території міста буде створено поселення, в якому застосують всі передові технології: від автономних транспортних засобів до високошвидкісних кабелів. При цьому забудовник максимально збереже природний міський ландшафт і середовище проживання рослин і тварин.

Інженери описують даний проект, як «чистий аркуш», на якому можна вибудувати «спільноту майбутнього». Orbit буде займати територію площею 40 млн. кв. футів і розташується навколо нової регіональної транзитної станції GO (оскільки більшості населення необхідно добиратися до роботи). Для передачі даних застосують високошвидкісну волоконно-оптичну мережу, яка стане додатковим чинником залучення інновацій і стартапів в Orbit.

У звіті міської ради Іннісфіла чиновники наголосили, що якщо суспільство не переосмислить свій підхід до розвитку, то прогрес сільських громад Великого Торонто (найбільша агломерація Канади з центром в місті Торонто, до складу якої входять муніципалітети Дарем, Піл, Йорк і Холтон) значно загальмується. Особливість сільських громад в тому, що сільськогосподарських районів в них стає все менше і менше.

Згідно з генеральним планом компанії Partisans, житловий комплекс Orbit вмістить 150 тисяч чоловік. У розробці плану брали участь лідери місцевих громад, архітектори, будівельники і компанії-забудовники. В даний час регіони, що примикають до Торонто, переживають житлову криза. Orbit є відповіддю на потребу в житлі. Крім того, у людей є потреба жити в безпечних, сучасних і екологічних будівлях, що забезпечують вільний доступ до економічних центрів регіонів через розвинену інфраструктуру. В Orbit доступні програми спільного володіння нерухомістю, таким чином, житло зможуть придбати навіть ті, хто не в змозі купити окремий будинок.

Іннісфіл став одним з перших міст Канади, в якому почали практикувати спільні поїздки, а також криптовалюта для оплати міських послуг. У новому житловому комплексі обіцяють ввести автономні транспортні системи, електромобілі, велика кількість пішохідних і велосипедних доріжок. Крім того, адміністрація міста підключить місцеві медичні центри до великим регіональним лікарням за допомогою пунктів харчування для дронів на станції GO.

Закінчення проектування Orbit заплановано на березень 2020 року, а будівництво GO виконавці проекту мають намір завершити протягом декількох років.