Розумне місто

У Гельсінкі запустили сервіс бронювання поїздок в метро

В Хельсинки запустили сервис бронирования поездок в метро

Європейський провайдер мобільного зв’язку, компанія ViaVan, представила першу мобільну послугу в Фінляндії в партнерстві з Гельсінським регіональним управлінням транспорту (HSL). Транзитне рішення «першої і останньої милі» дозволить жителям приміської зони Еспоо бронювати поїздки на вимогу на поїздах метро в діючій транспортній зоні.

Компанія ViaVan стала переможцем конкурсу IdeaLab від Гельсінського регіонального управління транспорту (HSL). В рамках конкурсу журі обрало найбільш ефективні мобільні рішення для гельсінської району. За підсумками конкурсу ViaVan отримав 500 тисяч євро за свою сервісну програму залучення пасажирів до використання громадського транспорту і скорочення користування особистими автомобілями для поїздок в передмістя і назад.

Теро Анттіла (Tero Anttila), глава Гельсінської департаменту громадського транспорту, мета запуску проекту полягає в тому, щоб зрозуміти, чи зможе подібна послуга ефективно доповнювати громадський транспорт. Зараз пасажири можуть замовити поїздку через додаток ViaVan прямо в метро або на вокзалах в зоні обслуговування. Після того, як поїздка заброньована, технологія Via направляє декількох пасажирів, що їдуть в одному напрямку, в один з восьми транспортних засобів великої місткості. Таким чином, знижується рівень перевантаження маршруту, зменшується кількість шкідливих викидів.

В даний час ViaVan переглядає ситуацію з мобільністю у всій Європі, повідомив Кріс Снайдер (Chris Snyder), генеральний директор ViaVan. Експерти вважають, що чим простішим стане доступ до послуг громадського транспорту, тим більш масовим буде його використання. Жителі Еспоо отримають недорогу, зручну і екологічну альтернативу застосуванню особистих автомобілів.

У серпні 2019 року компанія ViaVan запустила послугу громадського транспорту на вимогу в Осло (Норвегія). Крім того, постачальник технологічних рішень впровадив аналогічні послуги у співпраці з управліннями громадського транспорту в Європі, наприклад, з Лондонським управлінням транспорту (TfL) в Саттон, Німецьким транспортним управлінням (Berliner Verkehrsbetriebe, BVG) в Берліні. За наявними даними, у компанії більше 80 контрактів, які очікують розгортання в 20 країнах. До теперішнього моменту в додатку зафіксовано понад 65 мільйонів поїздок.