Інтелектуальні машини

У Гельсінкі відкривають службу доставки дронами від компанії Wing

Фото: wing.com

Компанія Wing оголосила про те, що незабаром організує в Гельсінкі (Фінляндія) службу доставки за допомогою безпілотників. Пробний запуск послуги відбудеться у спеціально створеному парку дронів в міському районі Вуосаарі: дрони використовують, як «кур’єрів», що доставляють продукти з магазинів біля будинку в багатоквартирні будинки.

Поки що у Wing тільки два роздрібних партнера: супермаркет для гурманів Herkku Food Market і ресторан Cafe Monami. Безпілотники розраховані на доставку товарів вагою до 3,3 фунта (1,5 кг) на відстань не більше 6,2 миль (10 км). Виробник безпілотних машин повідомив, що напередодні запуску було проведено кілька публічних заходів з метою встановлення діалогу з місцевими жителями. Всі бажаючі могли задати питання про послугу доставки товарів дронами і поділитися думкою про те, чи зручний для них такий сервіс.

Вуосаарі є найбільш густонаселеним районом Гельсінкі, з трьох сторін він межує з водоймами, а також з великими лісовими масивами і великим міжнародним вантажним портом. Щільність населення Вуоссарі робить його ідеальним місцем для запуску подібної послуги. Відкриття парку дронів в Гельсінкі стало важливим етапом для компанії Wing, подія відбулася всього через місяць після запуску комерційної служби доставки безпілотниками в Австралії. В даний час Wing обслуговує близько 100 будинків в передмістях Крейса, Франкліна і Палмерстона. У цих районах дрони виконали 70 тисяч польотів і 3 тисячі доставок.

У квітні 2019 року компанія Wing отримала від U.S. Federal Aviation Administration статус малогабаритного авіаперевізника США. Це дозволить постачальнику послуг безпілотників почати діяльність в Вірджинії, Блексбурзі і Крістіансбурзі протягом декількох найближчих місяців.

Безпілотники Wing останнього покоління літають зі швидкістю до 125 км/год, мають функцію вертикального зльоту і посадки завдяки двом пропелерам і дванадцяти вертикальним роторам. Їх маршрут задає програмне забезпечення з функцією автоматичного планування польоту, а камера і бортові давачі допомагають уникати перешкод.

Сучасні технології – це спосіб скорочення витрат на доставку при одночасному скороченні викидів вуглекислого газу в атмосферу, підкреслюють представники Wing. Експерти компанії підрахували, що застосування дронів заощадить на рік 9 мільйонів доларів, а згідно з дослідженням Rand Corporation безпілотники знизять рівень споживання енергії на 6% (в порівнянні з вантажними автомобілями).

Незважаючи на наявність конкурентів в особі Amazon, яка запустила пробну службу доставки дронами Prime Air на території кампусів у Кембриджі, Wing просувається вперед. За останні кілька років ідеєю безпілотної доставки зацікавилися Microsoft, Flytrex, Uber і FedEx, а нещодавно Matternet об’єднався з UPS для запуску служби повітряної доставки з лікарні і кампуса WakeMed до столиці штату Північна Кароліна – Ролі.

Звіти показують, що індустрія комерційних безпілотників продовжує стрімко розвиватися. За прогнозами Gartner, до 2020 року оцінка ринку безпілотників складе 127 мільярда доларів.