Розумне місто

У Флориді презентували громадську програму вироблення сонячної енергії SolarTogethe

Якщо ініціатива енергетичної компанії Florida Power & Light (FPL) буде схвалена, кількість вироблюваної у США сонячної енергії збільшиться більш, ніж в два рази. FPL пропонує ввести соціальну сонячно-енергетичну програму, яка дозволить клієнтам компанії взяти участь у перетворенні Флориди на світового лідера по виробленню енергії сонця. Пропозиція вже надійшла до Комісії з комунального обслуговування штату (PSC).

В обмін на членство у програмі придбання сонячної енергії SolarTogether учасники отримають «кредити», які з часом скоротять щомісячні витрати на енергозабезпечення житла. Участь у програмі добровільна, і як повідомляє президент і виконавчий директор Florida Power & Light Ерік Силаг (Eric Silagy), мета у проекту єдина – забезпечення всіх клієнтів компанії солярної енергією з мінімальними витратами на її збір і розподіл. Виробник планує охопити 90% території штату, а потім і всю державу.

В рамках соціальної програми FPL планують встановити на території штату 20 сонячних електростанцій загальною потужністю 1490 мегават. Розробка є глобальним кроком вперед по реалізації плану «30-by-30», що передбачає формування найбільшої у світі мережі використання енергії сонця. Кожен учасник програми візьме участь у використанні екологічної енергії в розумному місті і знизить витрати на енергозабезпечення будинків. Передбачається, що електростанції, побудовані в рамках SolarTogether, сприятимуть економії коштів у розмірі 139 млн.дол, головним чином за рахунок скорочення витрат інших видів палива та скасування необхідності утримувати альтернативних паливних систем.

Згідно з останніми даними Solar Energy Industry of America, у США до третього кварталу 2018 року був зібрано тисячі двісті дев’яносто вісім мегават сонячної енергії. Подібний вид енергозабезпечення відповідає стратегії розвитку «розумних» міст і дозволяє поліпшити екологічну ситуацію на планеті. Вчені переконані, що наступні покоління жителів США та інших країн світу будуть використовувати тільки поновлювані джерела енергії. При високій щільності сонячних батарей навіть в умовах віддаленості від великих міст кожна людина зможе отримати доступ до дешевої і вічної енергії. Учасники програми SolarTogether укладуть з корпорацією FPL контракт, який можна продовжити або розірвати в будь-який час. Підписка буде пов’язана з обліковим записом клієнта, а не з його фактичним місцем розташування, і всі переваги солярного енергозабезпечення будуть доступні передплатникам відразу ж після повернення в зону обслуговування. За попередніми підрахунками підписка на послугу «розумної енергетики» повністю окупить себе за 7 років використання.

На сьогоднішній день у Florida Power & Light налічується понад 200 споживачів енергії сонця, в тому числі муніципалітети, великі національні роздрібні мережі, університети, банківські установи, школи та ресторани. Округ Майамі-Дейд входить в число найперших прихильників програми SolarTogether. На території округу діють ініціативи по використанню екологічно безпечних джерел енергії – завдяки їм забезпечуються електрикою деякі промислові об’єкти.