Здоров'я

У Дубаї запущені безкоштовні консультації з телемедицини

Дубайське управління охорони здоров’я (DHA) виступило з новою ініціативою «Doctor for Every Citizen». Тепер кожен громадянин ОАЕ матиме безкоштовний цілодобовий доступ до консультацій лікарів, і отримає його не виходячи з дому, офісу і будь-якої іншої локації. Генеральний директор DHA Хумаід Аль Кутамі (Humaid Al Qutami) представив ініціативу на засіданні управління і заявив, що проект спрямований на виконання умов 50-річної директиви, виданої Його Високістю шейхом Мухаммедом бен Рашидом Аль Мактумом (Mohammed bin Rashid Al Maktoum), віце-президентом і прем’єр-міністром ОАЕ і правителем Дубая. Завдяки ініціативі система охорони здоров’я Дубая зможе підвищити свій рейтинг щодо кращих міжнародних систем світу.

50 фахівців з державних і приватних лікарень пройшли навчання, щоб надавати онлайн-консультації на стартовому етапі запуску платформи телемедицини. Це важливий крок в ері інтегрований системах надання медичної допомоги, що використовують інтелектуальні цифрові технології, такі як електронні медичні картки і електронні рецепти і, звичайно, телемедицину. В даний час консультаційна програма телемедицини доступна для будь-якого громадянина ОАЕ. Повна версія електронної медичної карти пацієнтів, зареєстрованих в DHA, буде доступна лікарям загальної практики (GP) і сімейним лікарям під час консультації.

На початковому етапі роботи «Doctor for Every Citizen» пацієнти зможуть отримати консультацію з питань діабету, алергії, гіпертонії і дерматологічних проблем, оскільки вони відносяться до найпоширеніших проблем зі здоров’ям. У майбутньому в список будуть додані спеціалізовані послуги.

У Центрі травматології при лікарні Rashid Hospital був створений навчальний центр спеціальної підготовки лікарів для надання населенню послуг телемедицини. Крім того, лікарня Аль-Захра, Medcare і лондонська лікарня Королівського коледжу в Дубаї підписали меморандум з DHA про надання кваліфікованих лікарів для надання цієї послуги. Телемедичні консультації надаватимуть і іноземні фахівці, а на другому етапі програми пацієнти зможуть вибирати з більшої кількості лікарів, в тому числі міжнародних фахівців.

Як працює система онлайн-консультацій
Щоб забронювати консультацію, пацієнт може або завантажити додаток DHA, або зателефонувати за безкоштовним номером DHA 800 342. Лікар і пацієнт також матимуть можливість спілкуватися за допомогою відеодзвінка. Пацієнту привласнюють фахівця, який отримує доступ до електронної медичної карти. При першому прийомі хворий отримує попередній діагноз, а в подальшому його курирує профільний фахівець, який видасть рецепт. При необхідності лікарські препарати доставлять додому. Якщо пацієнту потрібно діагностичне обстеження або комплексні аналізи, він направляється в лікарню, реєструється онлайн для здачі аналізів.