Розумне місто

У Дубаї побудували найбільшу 3D-друковану будівлю

Фото: apis-cor.com

Виробник устаткування для тривимірного друку Apis Cor (США) нещодавно завершив будівництво найбільшої в світі будівлі, виготовленої за допомогою методу 3D-друку. Висота об’єкта становить 31 фут (9,4 м), а внутрішня площа 6889 кв.ф (640 кв.м). Фундамент, вікна, гідроізоляція, теплоізоляція і дах будівлі були встановлені за допомогою традиційних методів будівництва, а на 3D-принтері виготовили стіни і внутрішні перегородки конструкції.

Весь процес будівництва проходив у відкритій зоні, в природних умовах, а пристрій для друку переміщалася будівельним майданчиком за допомогою крану. Під час виконання проекту компанія Apis Cor провела великі дослідження з тестування обладнання і матеріалів, пристосованих до мінливих кліматичних умов Дубая (перепади вологості, температури і т.д.).

Стратегія компанії Apis Cor – «Ми друкуємо будівлі». Виробник заявив, що має намір стати першим, хто запустить будівництво будівель, виготовлених методом 3D-друку, на Марсі і на Місяці. Микита Ченюнтай (Nikita Cheniuntai) генеральний директор і засновник Apis Cor, підкреслив, що технологія 3D-друку в будівництві, незважаючи на зростаючу популярність, поки що перебуває в стадії розробки. Інженери проводять велику науково-дослідницьку роботу, щоб зробити технологію доступною для масового використання.

В даний час компанія Apis Cor співпрацює з муніципалітетом Дубая. Даний проект є унікальним зразком сучасної архітектури і надає інженерам інформацію, яка в подальшому покращить технологію виробництва 3D-панелей, а також дозволить розробити більш досконалу версію 3D-принтера. На думку аналітиків, застосування техніки «будівельної друку» дозволить відійти від масового використання бетону в житлових і промислових конструкціях країни.

Будівельні принтери майбутнього зможуть друкувати набагато швидше, а це значить, що процес будівництва будинків і цілих житлових кварталів оптимізується, стане економічно вигіднішим і простішим. В процесі виробництва суміш для тривимірного друку була поліпшена, підкреслив Микита Ченюнтай. Зараз до її складу входить гіпс, цемент і геополімери високої щільності. За словами фахівця, це «величезний крок вперед» в управлінні ресурсами і будівництві в цілому. Дубай прагне до того, щоб до 2030 року чверть всіх нових будівель була зведена з використанням 3D-друку. А з 2025 року кожна нова будівля в країні буде на 25% складатися з елементів, надрукованих на промисловому 3D-принтері.