Розумне місто

У Белфасті за допомогою Pulse Smart Hubs очищують повітря, допомагають туристам і рятують життя

Найбільше місто Північної Ірландії, Белфаст прагне до отримання статусу «розумного» міста. Фактором, що сприяє цьому, стало встановлення Pulse Smart Hubs, мережі «розумних вуличних меблів». Зараз концентратори Pulse, що по суті є телекомунікаційними вузлами нового покоління, встановлені по всьому місту – поки що їх 25, але з часом адміністрація міста планує встановити додаткову кількість об’єктів. Загальна вартість проекту становить 3 мільйони фунтів стерлінгів.

Міська рада Белфаста схвалила встановлення інтелектуальних кіосків або «розумних» меблів у якості рішучого кроку до створення смарт-інфраструктури. Планується впровадження ще п’яти подібних проектів. Перші 15 концентраторів були урочисто запущені в роботу на церемонії відкриття, яка відбулася 14 лютого 2019 року. Керували відкриттям мер міста Дейдре Харгі (Deirdre Hargey) і технічний підприємець Патрік Фішер (Patrick Fisher). Саме Фішеру належить фірма Urban Innovation Company, яка здійснювала встановлення «розумних» вуличних станцій зв’язку.

Подібна ініціатива унікальна, оскільки аналогічного обладнання поки немає ні в одному «розумному» місті світу. Споруди зовні схожі на телефонні будки. Вони надають безкоштовний загальнодоступний Wi-Fi, а також можуть підключати будь-якого жителя міста до служб екстреної допомоги для більш швидкого реагування на надзвичайні ситуації. У концентраторах Pulse Smart Hubs можна отримати туристичну інформацію для прогулянок по місту і його околицями. Також пристрої збирають інформацію, яка потім використовується в програмах по очищенню міського повітря.

Що таке «розумні вуличні меблі»?

Засновник лондонської компанії Urban Innovation Company Патрік Фішер відгукується про проект, як про мережу прекрасно спроектованих хабів, що забезпечують зворотний зв’язок жителів міста з адміністрацією. В інфраструктурі «розумного» міста вкрай важлива комунікація, переконаний розробник. Не просто роздавати Wi-Fi, але і врятувати життя, подбати про навколишнє середовище – таким повинні бути смарт-пристрої майбутнього.

Зараз Pulse Smart Hub співпрацює з компаніями, зацікавленими в тому, щоб зробити Белфаст «розумним» містом, при цьому зробивши послуги комунікації максимально доступними і безкоштовними для кожного мешканця.

Особливості Pulse Smart Hubs

Устаткування розташовується в центральній частині Белфаста і управляється дистанційно з пункту координації, розташованого неподалік. До переліку доступних послуг входить:

  • інтегрований дефібрилятор, яким може скористатися навіть людина без медичної освіти;
  • давачі, що збирають інформацію про якість міського повітря;
  • функція переадресації виклику на відділення поліції, а також виведення важливих повідомлень від поліцейського управління на головний екран хаба;
  • публічні повідомлення про зміни в статуті міських служб, очікуваних важливих заходах;
  • кнопка «999» для з’єднання безпосередньо з поліцією, пожежною службою та медиками;
  • сенсорний інтерфейс для доступу до карт, послуг, об’єктів і інформації для відвідувачів;
  • безкоштовний загальнодоступний Wi-Fi;
  • безкоштовні міські і міжміські дзвінки;
  • функція поповнення мобільного телефону.

Прототипом всіх Pulse Smart Hubs стала звичайна телефонна будка 1920-х років. Однак нові споруди на 60% менші, ніж звичні для городян будки з телефонними апаратами, отже, не захаращують простір на вулицях. Надалі встановлення і обслуговування комунікаційних вузлів буде проводитися за рахунок цифрової реклами за схемою, розробленою лондонською компанією Exterion Media.

Наступним кроком міської програми «Розумний Белфаст» стане розробка нових додатків для хабів. Зараз влада співпрацює зі Smart Belfast з метою отримання нових технічних ідей. Творець кращої розробки, будь то приватна особа або комерційна організація, отримає за свою ідею 20 тисяч фунтів стерлінгів.