АІ в бізнесі

Топ 7 бразильських агротехнологічних стартапів

Агротехнический сектор, ИИ, Стартап, Точное земледелие

У 2018 року Бразилія стала найбільшим в світі експортером яловичини, на тваринницьких фермах налічувалося 230 мільйонів корів. Країна є світовим лідером не тільки з виробництва м’яса, а й кави (близько 37% від загального обсягу кавової сировини в світі), цукру (20% від загального світового обсягу) і апельсинового соку (50% від загального обсягу). Сукупний дохід Бразилії від сектора сільського господарства становить 8,5 млрд. дол.

Бразильський інститут географії та статистики відзначає, що за останнє десятиліття частота використання великої сільськогосподарської техніки в країні збільшилася на 50%, а обладнання для зрошення сільгоспкультур використовується на 52% частіше. Зараз агротехнічний сектор тісно співпрацює зі стартапами, застосовує технології великих даних і впроваджує концепцію точного землеробства. В даний час в Бразилії існує сім стартапів, які роблять агротехнічний сектор більш «розумним», активно застосовуючи технологію штучного інтелекту.

1.PROMIP
Компанія займається розробкою біологічних інсектицидів для довгострокової профілактики шкідників. Біоінсектициди більш безпечні для навколишнього середовища, ніж синтетичні аналоги. Використання біологічних рідин для обприскування в поєднанні з хімічними речовинами знижує виробничі витрати ферми на 15%. Препарати виробництва PROMIP знищують ос-паразитів, кліщів. Також компанія виконує оцінку стійкості рослин до пестицидів і виробляє паразитоїди, що захищають великі і дрібні культури, наприклад сою, бавовну, помідори і цукровий очерет.

2. Bart Digital
Компанія Bart Digital пропонує клієнтам прозору і гнучку платформу для контролю переказу коштів при здійсненні великих поставок сільськогосподарської продукції. Рішення від Bart Digital надає учасникам платформи доступ до бібліотеки необхідних сільськогосподарських кредитних документів, пропонує автоматичне створення шаблонів документів, цифрові підписи і автоматичний аналіз даних. Вся екосистема учасників – постачальники, дистриб’ютори, інвестори, банки, судова система, кредитори і т. д – отримують доступ до прозорої інформації.

3. InCeres
InCeres спеціалізується на розробці хмарних рішень для родючості грунту. Для формування первинного набору даних аналітики компанії використовували агродані з 12,3 млн акрів (5 млн. гектарів), і зараз застосовують їх для кращого розуміння агротехнічних процесів на цій ділянці. InCeres надає інформацію про поживну мінливість грунту для визначення необхідності добрива на тій чи іншій ділянці. Дані знаходяться в хмарі, до них можна отримати доступ з будь-якої точки країни. Зараз рішення InCeres застосовується на 6 млн. гектарів ферм, причому, одна третина цієї площі була введена в експлуатацію в 2018 році.

4. Solinftec
Solinftec розробляє Alice – першого ШІ-помічника, що об’єднує дані від давачів, техніки, фермерів і мережі кліматичних станцій. Це своєрідний аналог Alexa для фермерів. Щоб використовувати Alice, необхідно встановити smart-box на сільгоспобладнання та давачі IoT на полях. В результаті система створить віртуального «близнюка» ферми. Solinftec надає клієнтам сертифікований запис всіх даних, починаючи від збирання врожаю на фермі і закінчуючи доставкою зерна на млини, і все це без необхідності будь-якої участі людини.

5. Aegro
Компанія Aegro створила додаток для управління фермою, який допомагає фермерам відслідковувати продуктивність, здійснювати фінансовий і комерційний контроль, а також боротьбу з шкідниками на полях. Додаток також надає дані про точку беззбитковості для сільськогосподарських культур (обсяг продукції, який потрібно продати, щоб не залишитися в збитку).

6. Horus
Стартап Horus розробляє безпілотні літальні апарати. Дрони з вуглецевого волокна оснащені багатоспектральних камерами для отримання польових зображень з високою роздільною здатністю. Ці знімки в подальшому деконструюються, надаючи фермерам цінну інформацію про кількість рослин, аналіз стану культур і картах внесення добрив.

7. AIMIRIM
Компанія AIMIRIM надає фермерам допомогу в інженерних проектах, пов’язаних з виробництвом етанолу. Зараз вона співпрацює з Raizen – єдиним найбільшим виробником цукру і етанолу в Бразилії. Технологія, використовувана зараз на заводах Raizen, регулює швидкість згоряння багасси (відходів після виробництва цукру з тростини) та загальної кількості маси відходів на 30% за умови тієї ж теплотворної здатності.