АІ в бізнесі

Топ 6 індійських стартапів AgriTech

AgriTech, Индия, Сельское хозяйство, Стартапы

AgriTech в Індії стає галуззю, що найшвидше розвивається. Численні стартапи використовують прогнозну аналітику, машинне навчання, супутникову зйомку і інші сучасні технології для максимізації продуктивності. Згідно зі звітом NASSCOM, уряд Індії підтримує всі існуючі стартапи в рамках національної програми Startup India. Сукупна оцінка всіх стартапів становить 300 мільйонів доларів, при цьому інвестиції індійських компаній складають всього 10% від загальної суми.

В Індії зараз відбувається так звана «зелена» революція. Хіманшу Гоял (Himanshu Goyal), директор індійської компанії The Weather Company, повідомив, що технологічний гігант IBM планує інвестувати в агротехнічний сектор країни 500 мільярдів рупій (720 млн. дол. США). В рамках підтримки стартапів інвестори планують розвивати інновації в агропромисловому комплексі, особливо в сільських регіонах. У найближчі роки технологічний бізнес-інкубатор приверне в сільське господарство понад 100 підприємців протягом наступних 5 років.

Шість індійських стартапів в AgriTech, що зробили істотний вплив на сільськогосподарський сектор країни:

SatSure
Заснована в 2016 році, SatSure була однією з перших компаній у сфері обробки супутникових зображень, великих даних та інформаційних технологій в аграрній галузі. Компанія ввела практику страхування врожаю, впровадила інноваційні методи агрокредитування і поліпшила ринкові зв’язки постачальників і покупців. У стартапу є платформи мобільних додатків для надання інформації про статистику поставок сільгоспкультур і погодний вплив на посіви в регіонах. Така інформація допомагає фермерам приймати рішення про те, які культури вибрати для посіву, коли поливати і вносити в грунт добрива, збирати урожай. Зараз SatSure використовуються в штаті Андхара-Прадеш.

Fasal
Алгоритми прогнозування мікроклімату на основі ШІ в комплексі з інтелектуальними давачами збирають інформацію про ситуацію на полях, пов’язують її з прогнозами погоди. Таким чином фермери отримують актуальну інформацію по посівам в реальному часі.

Aibono
Стартап, орієнтований на дрібні фермерські господарства. Рішення Agri 4.0 надає фермерам технології точного землеробства в реальному часі.

Gobasco
Стартап працює в регіонах Лакхнау і Гургаон. Використовує аналітику даних в реальному часі, застосовується для оптимізації ланцюжка поставок в сільському господарстві, пропонує кращі ціни на фермерську продукцію як для виробників, так і для покупців. Інструменти Gobasco оптимізують перевезення і процес закупівель.

Cropin
Стартап з Бенгалора надає повний набір рішень для управління фермою, моніторингу та аналітики. У минулому році компанія інвестувала 5 мільйонів доларів в AI, розробивши новий продукт під назвою SmartRisk. Це цифрова платформа для мікрофінансових, банківських і небанківських організацій, що дозволяє виявляти і мінімізувати ризики в сфері кредитування та страхування.

Intello Labs
Ще один бенгалорський стартап, вважається найуспішнішим в Індії. Команда інженерів розробила рішення, засновані на комп’ютерному зорі, що використовують зображення посівів для одержання практичних рекомендацій з вирощування. Два ключових сільськогосподарських продукти від Intello Labs використовуються для контролю врожаю і оцінки сільськогосподарської продукції. Обидва продукти зчитують зображення і видають параметри на основі вхідних даних. Стартап використовує новітні технології – глибоке навчання, AI і IoT, щоб допомогти фермерам ефективно масштабувати свій бізнес.