Розумне місто

Топ 5 AI-компаній, що спеціалізуються на Big Data в спорті

У 2019 було багато сказано про великі дані і про способи їх використання світовими компаніями. Можливо, найбільшою «колекцією» даних володіє сфера спорту: внутрішньоігрові інсайти формують масиви інформації, експерти виконують аналіз матчів в реальному часі, а технологічні компанії отримують ідеї для створення нових пристроїв, які контролюють біологічні показники.

Завдяки збору даних стали можливими глибока аналітика і спортивний аналіз. Якщо в якості прикладу привести футбольний матч, експерти, коментатори і фанати – всі оперують інформацією, діляться очікуваннями, прогнозами, а також приймають рішення про те, хто може стати переможцем. Великі дані показують, що спорт – це більше, ніж фізична активність. Зараз будь-який вид спорту також є грою чисел і показників. Уже згаданий футбол, баскетбол і навіть кібер-спорт – всі вони залежать від великих даних. Чим більше вихідних даних, тим більше можна максимізувати ефективність гравця або точніше спрогнозувати майбутні результати.

Топ 5 організацій, для яких використання великих даних в спорті – основний вид діяльності:

Synergy Sports Technology (SST)
Одна з розвиваючихся компаній, які здійснюють спортивні експертизи. Дослідницька фірма ReportsnReports назвала SST тренувальною платформою. За прогнозами аналітиків, в 2014 році прибуток Synergy Sports Technology склав 49 мільйонів доларів на рік, а до 2021 року показник збільшиться до 864 мільйонів. SST створює програмні продукти для аналітичних систем великих даних, знімає величезну кількість популярних спортивних роликів. Інформація, що збирається системами, важлива для вивчення тактики ігор нових гравців або створення плану гри. Послугами платформи користується NBA.

Krossover
Krossover – це спортивна аналітична компанія, яка пропонує технологічні продукти і рішення для спортивних організацій та тренерів. Після завантаження ігрового фільму на свою платформу експерти отримують уявлення про продуктивність команди і гравця. Krossover маркує і витягує дані з ігрового фільму і створює модифіковані звіти для різних видів спорту: футболу, лакросу, волейболу та інших. Незважаючи на те, що на зйомки і монтаж фільму йде багато часу, він допомагає спортивним командам продуктивно досліджувати тактику гри і діяльність суперників.

Hawk-Eye
Дочірня компанія Sony. Використовує високошвидкісні камери, встановлені в певних ділянках ігрового поля, наприклад, на тенісному корті для визначення точки удару по м’ячу або траєкторію м’яча поза полем. Інновація змінила аналіз таких ігор, як крикет, футбол і теніс. Застосування високошвидкісних камер зробило можливим глибокий аналіз ударів кожного гравця. На підставі цих даних виробники ігрового інвентарю створюють унікальні ракетки і ключки, а ігрові експерти розробляють унікальні тактики матчу.

ChyronHego
ChyronHego забезпечує візуалізацію даних в режимі реального часу і передає інформацію для прямого ефіру, новин і спортивних передач. Організація пропонує різні механізми відстеження гравців: оптичні, GPS і радіочастотні стратегії збору даних. Система оптичного стеження TRACAB використовує камери для відстеження гравців і позицій м’ячів на 300 світових аренах і щорічно збирає оперативну інформацію з 4500 ігор. Система надає інформацію для докладних разбивок, візуалізацій і матеріал для тренерського аналізу і коментаторів.

FocusMotion
Стартап з Лос-Анджелеса FocusMotion застосовує штучний інтелект до будь-якого носимо гаджету в будь-якій операційній системі. Розробники завантажують пакет програмного забезпечення FocusMotion, щоб створювати власні додатки. На основі програмних інструментів FocusMotion створено ПЗ SDK, що містить модуль аналізатора асан йоги.