Розумне місто

Тенденції розвитку технологій smart-house у 2019 році

Зростання мережі IoT
Інтернет речей (або IoT) – мережа підключених пристроїв, керованих і регульованих спеціальними давачами. Саме інтернет речей зробив величезний вплив на розвиток технології «розумного будинку». У найближчий рік до мережі можна буде підключати навіть такі звичні побутові прилади, як холодильники, пральні машини, мультиварки або сушарки для білизни.

Справжній «розумний дім» робить життя власника комфортнішим, простішим і кращим. Саме по собі пристрій не використовував з’єднання інтернету не робить його інтелектуальним. По-справжньому інтелектуальний гаджет повинен:

  • передавати інформацію без дротів;
  • збирати і вивчати дані без додаткового введення користувачем;
  • бути сумісним з іншими «розумними» продуктами;
  • вирішувати більше завдань, ніж звичайні пристрої.

У «розумному будинку» об’єднуються кілька інтелектуальних пристроїв і можуть управлятися з одного інтерфейсу в будь-який час і з будь-якої точки.

Більше гаджетів для дітей і домашніх тварин
У 2019 з’являться інтелектуальні пристрої, які полегшують життя молодим батькам, наприклад, давачі відстеження дихання дитини і вдосконалені радіоняні. З огляду на досвід стартапу Petcube, можна припустити розвиток і вдосконалення таких «розумних» пристроїв для домашніх тварин, як туалети, що самі очищуються, і інтелектуальні камери.
Прикладом такої розробки є Vingint Ping Camera від компанії Vivint, яка дозволяє вам спостерігати за домашнім вихованцем, переглядати відео високої чіткості і розмовляти з твариною по двосторонньому зв’язку. Цю ж камеру можна використовувати для встановлення у дитячій кімнаті, щоб підтримувати контакт з дитиною, перебуваючи на кухні.

Гаджети, які ідеально вписуються у дизайн приміщення
Більше не доведеться обирати між функціональністю і красою. За рахунок малих розмірів і нейтральних кольорів корпусу, смарт-пристрої підійдуть будь-якій обстановці, дизайну квартири або будинку.

Підвищення рівня інтелекту «розумних» пристроїв
Термостат – хороший приклад гаджета мережі IoT. Управляти термостатами, інтегрованими у систему смарт-хаус, стане простіше і легше: система сама визначить, у який час ви зазвичай повертаєтеся додому, і в холодну пору підвищить температуру, щоб прогріти все житлове приміщення. Поки господарів немає вдома, температура буде підтримуватися на помірній позначці, тим самим на оплату електроенергії або газу піде менше коштів.

Що говорить статистика?
Кілька цікавих фактів про гаджети для «розумного» будинку, згідно зі звітом споживачів Ripple Street Research:

  • самим затребуваним товаром є голосовий помічник, далі у рейтингу популярності йдуть термостати, давачі вуглекислого газу, охоронні пристрої, елементи освітлення і розетки;
  • чоловіки купують смарт-пристрої частіше, ніж жінки, також вони частіше використовують інтелектуальні світильники і розетки та дарують на свята «розумні» гаджети;
  • найбільш поширений контент, який користувачі отримують через гаджети смарт-хаус – це музика, прослуховування подкастів (94%), прогнози погоди (73%), встановлення будильників або нагадувань (58%), розвага за допомогою завдання кумедних питань голосовому помічникові (56% );
  • тільки 29% користувачів використовують голосового помічника для телефонних дзвінків;
  • 20% користувачів роблять покупки за допомогою смарт-пристроїв.