АІ в бізнесі

Taranis впроваджує самокеровані трактори для масового застосування в сільському господарстві

Taranis, сельское хозяйство, агро

По мірі того, як штучний інтелект і автономні машини стають все більш поширеними в сільському господарстві, галузь зазнає величезних змін. Taranis – провідна ізраїльська аналітична компанія, що спеціалізується на технології точного землеробства, презентувала унікальну розробку, здатну зробити революцію в сільському господарстві. В рамках стартап-компанії John Deere Taranis масово впроваджує автономні трактори для посіву та збору культур, а також для внесення добрив у ґрунт.

Платформа Taranis використовує технологію комп’ютерного зору, науку про дані і алгоритми глибокого навчання для того, щоб допомогти фермерам приймати економічно вигідні рішення. Платформа контролює поля, виявляє ранні ознаки нерівномірної появи сходів, визначає наявність бур’янів, дефіцит поживних речовин, зараження хворобами або комахами, недостатнє насичення ґрунту водою і будь-які проблеми зі зрошувальним обладнанням. Taranis обслуговує мільйони акрів сільськогосподарських угідь в США, Аргентині, Україні, Бразилії та Росії. Головний офіс компанії знаходиться в Тель-Авіві, а філії – в Аргентині, Бразилії та США.

Генеральний директор компанії, Офір Шлам (Ofir Schlam) повідомив, що діяльність технологічного агро-гіганта почалася з надання фермерам інформації щодо виявлення та запобігання захворювань сільськогосподарських культур, кількість бур’янів і комах на основі прогнозів погоди. Пізніше технологію допрацювали, додавши візуальні дані з літаків, супутників і дронів, і доповнили її можливостями штучного інтелекту. Розробники створили унікальне запатентоване обладнання, яке може захоплювати зображення з високою роздільною здатністю з літака, що летить зі швидкістю 160 км/год або комаху на листі рослини з висоти 200 футів над землею. Однак, без автоматизації такі знімки не приносять користі. Ось чому інженери покладаються на технологію штучного інтелекту і машинне навчання. Систему ШІ навчають тому, як виглядає кожне природне явище, рослина, хвороба рослини і т.д.

Самою останньою розробкою Taranis є створення повністю автономних транспортних засобів – тракторів з підтримкою GPS, які вміють висаджувати культури в ґрунт, розподіляти добрива, збирати урожай. І все це – без водія.
Провівши опитування серед фермерів, які тестували цю техніку, компанія встановила, що більшість користувачів позитивно поставилися до розробки.

Чим більше земельні ділянки, тим складніше контролювати їх стан і відслідковувати критично важливі процеси. Але як і будь-який інший технології, розробці Taranis потрібен час для того, щоб завоювати авторитет. Офір Шлам заявив, що в майбутньому кількість автономних операцій з автономними тракторами, «розумними» іригаційними системами і безпілотними службами контролю буде зростати. Фермери будуть приймати рішення про вибір насіння в режимі реального часу, без планування до початку посівного сезону.

Зараз Taranis займається автоматизацією і розширенням бази даних про популярних сільськогосподарських товарних культурах з метою виявлення нових хвороб рослин, типів бур’янів і комах-шкідників. Компанія працює над збільшенням кількості доступних каналів даних, щоб отримувати більше інформації з землі, наприклад, при підключенні до іригаційних систем або автономних тракторів.