Здоров'я

Тайванські стартапи розвивають цифрову охорону здоров’я

Світовий ринок медичних технологій строго регулюється. На ньому, як, наприклад, на фінансовому ринку, існують свої монополісти, аутсайдери і новатори. Тайвань є країною-рекордсменом по кількість медичних стартапів і технологічних розробок для галузі охорони здоров’я. Представники найбільших тайваньських стартапів мають намір вийти на американський ринок в найближчі роки і популяризувати там все інноваційні розробки в області напівпровідників і пристроїв з їх застосуванням.

В кінці вересня 2019 року на MedTech Conference в Бостоні відбулася презентація розробок, спрямованих на підвищення комфортного перебування пацієнтів у лікарнях. На ньому були присутні дев’ять тайваньських стартапів: Reliance Biosciences, FaceHeart, Aesop Technology, Heroic-Faith Medical Sciences, Summed Taiwan, AHEAD, RiCHE Biotech, Arvin Bio-Medical Research і MTAMTech. Також захід відвідали венчурні інвестори, розробники інноваційних технологій і потенційні компанії-клієнти. Всі представлені на конференції рішення були створені із застосуванням технології штучного інтелекту, аналітики і найбільш інноваційних матеріалів. Одна з неймовірних розробок – мембрана Microtube Array Membrane (стартап MTAM), розроблена за підтримки Національного інституту раку США (NCI). Мембрана використовується при індивідуальному лікуванні онкологічних захворювань і застосовується для максимально комфортного введення протиракових препаратів.

За даними Grand View Research, ринок цифрової охорони здоров’я до 2025 року буде оцінюватися в 509,2 мільярда доларів. Венчурні інвестори рекомендують стартапам зосередитися на одній сфері розвитку і прикладати всі зусилля для просування якоїсь конкретної технології або пристрою. Аналітики також попереджають, що не варто намагатися захопити відразу два ринки – наприклад, Китай і США. Орієнтація на китайську систему охорони здоров’я під силу далеко не кожному стартапу, а ось США відкриті до інновацій і готові фінансувати по-справжньому цікаві проекти.

Сьогодні Тайвань робить упор на розвитку цифрової охорони здоров’я. Величезну роль в цьому відіграє технологія штучного інтелекту. Al панує в системах діагностики і знаходить системні помилки в медичних додатках, тобто, є корисним ще на етапі розробки. Тайванський стартап Reliance Biosciences за допомогою AI розробив тест крові на рак і хворобу Альцгеймера. Aesop Technology створив систему ШІ, що попереджає лікарів про неправильні призначення ліків. Розробники з RiCHE дали можливість лікарям за допомогою комп’ютерної програми перетворити зразки крові в легко читані фототермічні структури, а компанія AHEAD розробила гематологічні засоби діагностики і оцінки захворювань за допомогою ШІ.

Більшість цих компаній все ще знаходяться в процесі збору клінічних даних, необхідного для фінансування або партнерства з боку США. Однак вже зараз інвестори розглядають Тайвань як країну з високоякісним виробництвом, що робить ставку на технології та інновації.