Здоров'я

Система страхування Optima використовує «розумне» ПЗ Cardinal для прогнозу ризику захворювань

Постачальник послуг охорони здоров’я, компанія Sentara Healthcare (Вірджинія, США) оголосила про укладення партнерства з канадським розробником рішень на базі ШІ – Cardinal Analytx Solutions. У Sentara існує єдина система медичного страхування (Optima Health), яка тепер буде працювати в режимі «розумної» аналітики. У перелік лікарень, які підтримують систему Optima, входять медичні установи в портовому регіоні Хемптон-Роудс і штаті Вірджинія. Загальна чисельність клієнтів компанії – 500 тисяч чоловік.

Для оптимізації роботи Optima Health було прийнято рішення використовувати програмне забезпечення від Cardinal Analytx Solutions. Ця нейромережа встановлює прогноз здоров’я на три роки. Як стверджують розробники, система переглядає дані про популяції пацієнтів, а потім сортує їх по групі ознак, симптомів, можливим діагнозам. Наприклад, у людини може бути зайва вага, отже, ШІ віднесе її до групи ризику по діабету або переддіабетичному стану, а також в цілому знайде людей з підвищеною вірогідністю погіршення здоров’я. Пацієнтам з найвищим ризиком відправляються повідомлення про необхідність проходження профілактичного огляду, здачі аналізів і т.д. В результаті такого підходу клієнти програми Optima Health раніше дізнаються про наявні захворювання. За підсумками роботи системи, після діагностики клінічні бригади активно взаємодіють з пацієнтами з «групи ризику», пропонуючи комплекс лікувальних або профілактичних заходів щодо поліпшення їх самопочуття. Пацієнти, в свою чергу, економлять на лікуванні і обирають оптимальний пакет медичного обслуговування.

Генеральний директор Cardinal Analytx Solutions Лінда Хенд (Linda Hand) заявила, що місія компанії полягає в переході зі стандартного обслуговування на проактивну модель. Залучення сучасних технологій в охорону здоров’я, зокрема, штучного інтелекту у медицину неминуче, воно в цілому скорочує витрати галузі, покращує якість життя людей і дозволяє зменшити витрати компаній, пов’язані з виплатами за страховками.

На відміну від більшості світових рішень, орієнтованих виключно на корпоративних клієнтів, які не бояться великих витрат, Cardinal використовує більш сучасний, недорогий, попереджуючий підхід. Застосовуючи машинне навчання до пошуку людей, схильних до будь-яких порушень стану здоров’я, медики мають можливість втрутитися в ситуацію до того, як людина дійсно зіткнеться з проблемою високих витрат на лікування та медичне обслуговування. У пакеті рішень, пропонованих Sentara Healthcare, представлені корпоративні плани медичного обслуговування, а також індивідуальні медичні програми Medicare і Medicaid. Загальна кількість постачальників послуг становить 26 тисяч, серед яких профільні фахівці, лікарі невідкладної допомоги. В рамках сервісу Optima Health клієнтам доступні програми підтримки при хронічних захворюваннях, індивідуальні оздоровчі програми і інтегровані клінічні і терапевтичні медичні послуги, а також інформація щодо наявності аптечних препаратів і доставки ліків.

Застосування технології штучного інтелекту в охороні здоров’я – тренд останніх років. За оцінками аналітичної компанії Pricewaterhouse Coopers, до 2030 року ШІ-технологія додасть у світову економіку 15,7 трильйонів доларів.