АІ в бізнесі

Система Fafaza виявляє бур’яни в реальному часі

«Умная» ферма, Вычислительные платформы, Искусственный интеллект

Консалтингова фірма Cambridge Consultants оголосила про нову програму з інтеграції ШІ в проекти інтелектуального фермерства. Ініціатива «AI at the edge», метою якої є впровадження недорогих технологій машинного навчання для вирішення складних завдань в сільському господарстві, дебютувала з запуском надточного обприскувача Fafaza.

Система Fafaza використовує детальний аналіз даних в режимі реального часу, щоб визначити місце розташування бур’янів на великих полях і використовувати цільові дози гербіциду для обприскування. Гербіцид подається з задньої частини трактора, який рухається полем. «Розумна» ферма працює з використанням стандартних готових компонентів, а вартість обчислювальної платформи на базі AI становить менше 88 євро. Камера, що встановлюється на трактор, захоплює зображення зі швидкістю 20 кадрів в секунду і аналізує їх на наявність бур’янів.

Платформи AI, які застосовують можливості штучного інтелекту в «розумному» фермерстві, і раніше могли розпізнавати та ідентифікувати окремі рослини і види бур’янів на полях. Але ідентифікація і аналіз відбувалися з затримкою. І тоді інженери розробили інструмент, який працює в реальному часі – Fafaza. Секрет успіху цієї аналітичної розробки в тому, що вона не тільки виконує аналіз посівів в режимі «тут і зараз», а й проводить ідентифікацію та аналіз під час руху. Це принципово новий рівень аналізу, який буквально п’ять років тому був недоступний.

Cambridge Consultants очікує, що розробка стане хорошим прикладом використання сучасних технологій в агросекторі. Відносно прості технічні засоби все частіше можна буде використовувати для виконання складних завдань саме завдяки можливостям ШІ. Частково відпаде необхідність використання хмарних обчислювальних платформ і хмарного зберігання даних. Найл Моттрам (Niall Mottram), начальник відділу промисловості та енергетики Cambridge Consultants, підкреслив, що технології точного землеробства сьогодні складають основу агротехнічного сектора. Фермери все частіше роблять вибір на користь недорогих, але функціональних рішень, позбавляючи себе від важкої рутинної роботи. І ефективність і функціональність Fafaza це підтверджує. У сільській місцевості іноді виникають проблеми з якістю зв’язку, а здатність запускати складні додатки на базі ШІ, використовуючи тільки сільськогосподарську техніку і малогабаритні пристрої на зразок камери Fafaza, відкриває перед фермерами масу можливостей для збору і обробки даних в режимі реального часу. Економічні, функціональні, сучасні і при цьому недорогі рішення – майбутнє агротехнічного сектора.