Інтелектуальні машини

Sunflower – трикомпонентна система домашньої безпеки

Фото: gadget.co.za

На щорічній Міжнародній виставці споживчої електроніки в Лас-Вегасі (CES 2020) була представлена ​​розробка компанії Sunflower Labs – трикомпонентна система домашньої безпеки. Її складові – пристрої під назвами Sunflowers, Bee and Hive.

Система об’єднує давачі руху і вібрації з AI-обробкою для забезпечення спостереження за будинком. Вона гарантує конфіденційність і захист, мінімізує помилкові спрацьовування. Згідно з дослідженнями аналітичного центру Urban Institute (Вашингтон, США), хибні виклики поліції викликані збоями систем безпеки, і Sunflower Labs має намір усунути цей недолік.

Співзасновник і генеральний директор Sunflower Labs Алекс Пачіков (Alex Pachikov) розповів, що завдяки інтеграції штучного інтелекту в систему охорони власники будинків тепер можуть використовувати по-справжньому «розумну» систему безпеки, яка здатна навчатися і реагувати на навколишній світ. Домашня інформаційна система Sunflower складається з трьох компонентів: давачів Sunflowers, безпілотника Bee і корпусної частини Hive.

Складові працюють так:

  • Sunflowers виглядають як звичайні садові ліхтарі, які оснащені безліччю сенсорів руху і вібрацій для постійного відстеження активності на ділянці біля будинку. Вони вміють розрізняти людей, тварин, транспортні засоби, а також відображають активність на ділянці в реальному часі;
  • Bee –це легкий автономний безпілотник, який вільно рухається і спостерігає за активністю на прибудинковій території. У Bee є розширені функції: повністю автономний політ, ультразвукові сенсори для запобігання зіткненням, високоточний диференційний GPS і потокове відео з відтворенням в реальному часі. Bee прив’язаний до місця роботи, це означає, що пристрій ніколи не полетить за межі заданого радіусу території, яка охороняється;
  • Корпус Hive захищений від атмосферних впливів, має акуратну форму і лаконічний дизайн. Станція забезпечує безпеку і споживання безпілотника Bee, але крім того вона є «мозковим центром» всієї системи обробки даних і ШІ-аналізу.

Якщо система виявляє на території щось незвичайне, вона відправляє попередження на мобільний пристрій власника нерухомості. За лічені секунди власник може віддати безпілотнику команду про політ і подивитися трансляцію відео за допомогою програми Sunflower Labs в будь-якій точці світу. Початкова ціна системи складає 9 950 доларів. Остаточна вартість варіюється в залежності від налаштувань за бажанням користувача.