Розумне місто

Суд зобов’язав адміністрацію Парижа боротися із забрудненням повітря

Париж є одним зі світових лідерів сумної екологічної статистики. Інформаційне агентство AFP повідомило, що справу про забруднення повітря в паризькому передмісті Сен-Уані, передану в адміністративний суд Монтрей, було розглянуто на користь жителів місцевості. Державі тепер доведеться вжити заходів щодо усунення несприятливої ​​екологічної обстановки.

Позовну заяву підтримали неурядові організації, в тому числі Ecologie sans Frontiere. Позов був першою значною перемогою громадян у питанні екологічної відповідальності держави перед жителями. За рішенням суду, «були прийняті недостатні заходи» щодо якості повітря в період з 2012 по 2016 роки. У цей період концентрація токсичних газів перевищувала допустимі показники.

Суд Монтре відхилив вимогу про відшкодування збитків у розмірі 160 тисяч євро, заявивши, що прямого зв’язку між недостатньою увагою до рівня забруднення з боку держави і проблемами зі здоров’ям жителів Сен-Уана немає, проте визнав необхідність корекції ситуації та стану повітря в місті та передмісті.

Судовий позов був поданий сім’єю, яка проживає в безпосередній близькості від перевантаженої окружної кільцевої дороги, по якій щодня проїжджає понад 1 мільйон автомобілів. Згідно з індексом Air Quality Life (Рівня якості повітря) і даними Інституту енергетичної політики при Чиказькому університеті (EPIC), забруднення важкими частинками, пов’язаними з використовуваним паливом, скорочує тривалість життя людей на всій планеті на 1,8 років. За іншою інформацією, взятою зі звіту The European Heart Journal, в Європі забруднення скорочує тривалість життя населення в середньому на 2,2 роки. У будь-якому випадку, очевидний негативний вплив твердих частинок у повітрі, що вдихається на якість життя і стан здоров’я людей. Забруднення навколишнього простору такими частинками вважається однією з найсерйозніших загроз здоров’ю людини в усьому світі, а його вплив на тривалість життя перевищує шкоду від куріння і вживання алкоголю і таких небезпечних захворювань, як туберкульоз, ВІЛ/СНІД.
Найбільш висока тривалість життя в Азії, після в рейтингу йде Китай і Індія, замикає список США, але і американці втрачають до року життя внаслідок вдихання забрудненого повітря.

Досвід боротьби з проблемою поганого повітря в світі вже є. Наприклад, в Лондоні в квітні 2019 року було відкрито зону з наднизьким рівнем викидів. Там стягується плата за проїзд зі всіх засобів, крім екологічних електроавтомобілів. На думку світових експертів в сфері екології, інші країни світу повинні взяти приклад з Великобританії і ввести нормативи якості повітря в базовий список вимог до створення смарт-сіті.