АІ в бізнесі

Стартапи в Індії активно освоюють відеомаркетинг

Вирусное видео, Відеомаркетинг, Рекламный контент

Відеоролики стають найкращим способом спілкування з потенційними споживачами. Це стосується і відомих компаній, і початківців стартапів. Сьогодні тематичний відеоконтент – доступний спосіб зробити свій продукт «вірусним», впізнаваним.

Нове покоління гравців фінансового ринку, таких, як компанії Vyapar, OkCredit, Khatabook і інші використовують YouTube як платформу для просування. А такі стартапи як Yulu, Dunzo і деякі інші, які спеціалізуються на технологіях харчування, саме за допомогою відео вчать споживачів, як використовувати свої додатки. Виконавчий директор індійської компанії OkCredit підкреслив, що обсяг уваги сучасних споживачів різко знижений, і більшість користувачів надають перевагу перегляду відео, ніж прочитанню короткого повідомлення в блозі. За підтримки компанії Tiger Global OkCredit зараз створює мікро-торговельну екосистему, орієнтовану на клієнтів із середнім і низьким рівнем достатку.

Інший індійський стартап Vyapar, який розробляє програмне забезпечення для інвентаризації та обліку, також використовує YouTube, щоб розширити охоплення цільової аудиторії. Зараз Vyapar за підтримки фонду Axilor Ventures, експериментує з великою кількістю відеоконтенту, щоб роз’яснити споживачам особливість свого додатку. Авторський канал компанії має близько 12 тисяч передплатників і більше 160 відеороликів.

Керівництво Vyapar Tech Solutions підкреслює важливість інформування покупців додатка через відео для поширення інформації про продукт. Для створення рекламного контента фірма звертається до відомих в Індії ютуберів, а вони, в свою чергу, придумують ролики, які найкращим чином відображають зміст додатка, описують всі його функції. Відгук на таку рекламу значно вищий, ніж на фото або звичайний текст.

Брокерські компанії також користуються популярністю такого ресурсу, як Youtube, наприклад, 5Paisa – біржова технологічна фірма – повідомила, що 55% її клієнтів цікавляться відеоконтентом на тему фондового ринку. Відеооголошення в середньому отримують по 8 тисяч переглядів, а замітки в блозі всього по 500 прочитань. Очевидно, що інформація, подана в міні-оглядах на YouTube, сприймається глядачами легше, ніж текст.

Подібний спосіб залучення аудиторії додає максимальну кількість користувачів при мінімальних витратах. Відео, як правило, містить посилання, що закликає глядача завантажити платний додаток. Відеомаркетинг обходиться компаніям приблизно в таку ж вартість, як і рекламні кампанії в Google або Facebook, але дозволяє залучити аудиторію з найрізноманітніших соціальних груп. Плюси такого способу просування очевидні – швидкий пошук за назвою, можливість створити більш щільний контакт з аудиторією і відразу отримати відгук (у вигляді коментаря) і лайк.