АІ в бізнесі

Стартап Tulua популяризує аквапоніку на Близькому Сході

Tulua, Гидропонные модули

Близький Схід є регіоном, в якому існують гігантські соціально-економічні розриви всередині суспільства. Протягом багатьох років з ними неможливо було нічого зробити, однак з приходом в сферу економіки стартапів з’явилася можливість поліпшення ситуації. Одним з прогресивних агротехнічних стартапів, що здійснюють позитивний вплив на економіку, є Tulua (по-арабськи це означає «підвищення»). Він просуває технології в сільському господарстві і спрямований на те, щоб допомогти будь-якому охочому стати мікрофермером. Також його завданням є децентралізація сільського господарства в країнах Близького Сходу, отримання доходу шляхом розвитку промисловості і впровадження технологій.

Генеральний директор і співзасновник Tulua Джонатан Рейес (Jonathan Reyes) має успішний досвід роботи в галузі штучного інтелекту. Після переїзду з США на Близький Схід, Рейес взяв участь в створенні компанії STEP Group, дочірнього проекту новинної платформи StepFeed. Оцінивши стан регіону та ситуацію з технологічним оснащенням, станом землі, робочими місцями і потребами населення бізнесмен і інженер прийняв рішення використовувати технології на благо розвитку агротехнічного сектора регіону.

Основне завдання стартапу Tulua – створення ферм, що спеціалізуються на вирощуванні сільськогосподарських культур методом аквапоніки. В даний час спосіб вважається одним з найбільш технологічних і безпечних для природи і людини. При такому вирощування зелені не використовується ґрунт: весь процес проводиться виключно за допомогою води. Агроцикл в аквапоніці здійснюється завдяки трьом компонентам: рибам, рослинам, бактеріям. Відомо, що риби в процесі життєдіяльності виділяють вуглекислоту, азотисті сполуки, калійні солі, а бактерії переробляють ці сполуки і виробляють корисні речовини. Вони є живильним матеріалом для кореневої системи рослин.

Гідропонні модулі підключені до біофільтрів, з яких до них надходять перероблені корисні компоненти. Кожен модуль GrowPod, пропонований компанією Tulua – це повністю автономна система для вирощування рослин. Вони забезпечують максимальну врожайність, високу щільність поживних речовин. Їх використання вимагає незначних інвестицій, а отриманий урожай має високу якість. Для порівняння: в модулях GrowPod можна отримати в 10-30 разів більше врожаю, ніж на звичайній фермі.

Переваги використання обладнання від Tulua:

  • витрати води менше на 95% (в порівнянні з традиційним фермерством);
  • вся вода в системі очищується і використовується повторно, а та, що витрачається – йде на ріст рослин;
  • при правильному використанні екосистеми рослини стають більш стійкими до хвороб;
  • аквапоніка дозволяє доставити за допомогою води всі поживні речовини рослинам, а не ґрунту, як при класичному вирощуванні. Для країн, де сільськогосподарські угіддя і вода дуже дорогі – це найкраще рішення.