АІ в бізнесі

Стартап Prospera планує перетворити ферми в сучасні інтелектуальні фабрики

Фото: prospera.ag

Навіть використовуючи найсучаснішу сільськогосподарську техніку, аграрна промисловість залишається на тому ж рівні розвитку, що і на початку 20-го століття. Змінюються інструменти, а принципи роботи залишилися ті ж. Тому, творці Prospera хочуть допомогти аграріям зробити прорив, перетворивши ферми в сучасні цифрові фабрики з вирощування продуктів харчування.

Основа всього проекту – AI, який буде аналізувати величезні масиви інформації, структурувати їх і давати рекомендації фермерам по комплексному управлінню підприємством, аж до організації маркетингової кампанії для швидкої і успішної продажу отриманого врожаю.

Що вже розроблено

Вже сьогодні, стартап Prospera може запропонувати фермерам реальну допомогу в управлінні фермерським господарством. Перш за все варто розповісти про інтелектуальні камери Prospera, які працюючи під управлінням AI здатні аналізувати стан врожаю і шукати на рослинах пошкодження, викликані паразитами або різними захворюваннями.

Система візуального контролю складається з камер з високою роздільною здатністю, а також керуючого AI, який навчений розпізнавати вирощувану культуру по її листям і плодах. Зараз система найкраще працює з овочами у яких великий плід, а також, яскраво виражені характерні риси будови листя. Наприклад, Prospera AI відмінно справляється з аналізом зростання і стану томатів.

Камери здатні розпізнати плоди серед зеленого листя, візуально оцінити ступінь стиглості, а також приблизну масу плода. Крім того, камери оцінюють стан листя і, якщо знаходять дефекти – порівнюють отримані дані з зображеннями, які зберігаються в базі AI. Це допомагає визначити характер пошкоджень і дати рекомендації щодо їх усунення або недопущення в подальшому.

Крім камер, у проекту є ряд датчиків, які аналізують рівень вологості грунту, її температуру, а також зміст основних поживних речовин для рослин. Є набір датчиків, які збирають дані про навколишнє середовище – температуру і вологість повітря, тиск і склад атмосфери. Датчики можна використовувати як у відкритому полі, так і при вирощуванні культури в теплиці.

На відміну від камер, датчики можна використовувати в якості допоміжних пристроїв для вирощування будь-якої сільськогосподарської культури.
Ці функції вже сьогодні дозволяють Prospera AI збирати статистичні дані по вирощуваній культурі і прогнозувати врожайність, давати рекомендації для збільшення врожайності та боротьби зі шкідниками.
Щоб в реальному часі стежити за показниками датчиків, не обов’язкова наявність комп’ютера. Показники датчиків можуть надходити безпосередньо на смартфон фермера, завдяки спеціальному безкоштовного додатку.

Що очікує фермерів в майбутньому

Перш за все, всебічний аналіз усіх доступних даних по власному аграрному підприємству. Prospera AI буде аналізувати інформацію по закупкам посівного матеріалу, стану ґрунтів, кліматичним показникам, статистику попиту на ту чи іншу культуру і т.д. Тобто, ще тільки готуючись до нового посівного сезону, фермер уже знатиме, що і в яких кількостях необхідно виростити, для того, щоб отримати максимум вигоди від врожаю.

Штучний інтелект допоможе в управлінні персоналом ферми. Все-таки, до повної автоматизації сільського господарства ще далеко і ручна праця буде так само використовуватися. Ось тільки тепер, жива робоча сила буде використовуватися раціональніше. Наприклад, інженери будуть відразу сповіщені про поломки устаткування, для виконання різних завдань будуть призначатися найбільш підходящі фахівці, а для простої ручної роботи – різноробочі, закріплені для роботи на певних ділянках. AI допоможе зробити використання ручної праці раціональним, задля підвищення ефективності роботи всього господарства.

Згодом, творці стартапу збираються наповнити сучасні ферми розумними роботами, які будуть допомагати працівникам збирати і контролювати стан врожаю, стежити за здоров’ям рослин і своєчасно лікувати їх, допомагати в боротьбі з паразитами. Роботи будуть аналізувати стан грунту і знищувати бур’яни. Всіма цими операціями може керувати AI.

Всі дані будуть зібрані та проаналізовані центральним AI, який буде надавати власникам або керуючим ферми повну статистику роботи підприємства. На основі отриманих даних, Prospera AI буде давати рекомендації щодо подальшого управління фермою: які витрати можна скоротити, як збільшити врожайність, яку культуру краще за все вирощувати в наступному сезоні і скільки прибутку це принесе.