Розумне місто

Стартап-проекти перетворюють Бруклін на «живу лабораторію» для розвиваючихся районів

Найбільш густонаселений боро (автономний район, який утворює союз з іншими районами як, наприклад, Вестмінстер або Грінвіч у Великобританії) Нью-Йорка – Бруклін – поступово стає «розумною» лабораторією. Про це повідомили фахівці технічного центру New Lab, які протягом року впроваджували сучасні технології у міському середовищі.

Нью-Йорк – одне з найвідоміших смарт-міст світу нарівні з Лондоном, Токіо, Шанхаєм і Дубаєм. Технічні фахівці New Lab створили нову унікальну панель інструментів, завдяки якій міські організації, представники громадськості або розробники «розумних» додатків зможуть скласти карту місцевості, а також визначити рівень активності пішоходів в центрі Брукліна.

New Lab – це сучасна бізнес-екосистема на території міста, яка привернула інвестиції від 270 венчурних фондів і працює над просуванням і розвитком передових технологій у Нью-Йорку. Сукупна вартість проектів, розроблених компанією, становить 1,7 млрд. дол.

Розподіл потоків людей у години пік – актуальне завдання для розвитку «розумних» міст в усьому світі. Від пішохідного трафіку побічно залежить швидкість пересування автомобілів міськими вулицями, рівень безпеки на дорогах, обсяги сміття у громадських місцях та інші показники. Зараз New Lab пропонує відстежувати транзит пішоходів торгівельним районом Фултон-стріт у різний час доби. Фултон-стріт є частиною Центру міжнародної торгівлі (відомого під назвою Всесвітнього торговельного центру). До комплексу входить сім величезних будівель, частина з яких була реконструйована після теракту в 2001 році. Це бізнес-серце Нью-Йорка і важлива економічна артерія США.

Програма дослідження активності на Фултон-стріт була підписана ще у травні 2018 року. Тоді New Lab заявили, що дана територія не просто являє собою культурно-економічну цінність, але і є нейтральною платформою для «активізації партнерських відносин». Для розвитку Нью-Йорка як смарт-міста фіксація і аналіз трафіку відвідувачів Фултон-стріт дуже важлива, оскільки безпосередньо пов’язана з показниками фінансово-економічної активності. За задумом New Lab, бруклінська ініціатива Circular City зумовлює використання стартапів Carmera (машинний зір), Citiesense (великі дані) і Numina (мережа датчиків IoT) у центрі району. Партнерами проекту виступили: Корпорація економічного розвитку Нью-Йорка, Citi Ventures, Downtown Brooklyn Partnership, Колумбійський університет, GovLab і Cornell Tech.

З травня минулого року компанії-учасники збирали дані і обмінювалися інформацією для того, щоб швидко вирішувати проблеми у Даунтауні (Downtown Brooklyn) – районі міста, що активно розвивається. За 9 років кількість мешканців Даунтауна збільшилася на 31%, а кількість робочих місць – на 26%. За задумом інженерів і розробників, даний район ідеальний для розвитку інноваційних технологій.

Завдяки New Lab, міська влада отримала доступ до важливої ​​інформації, на підставі цих даних розробники зможуть запропонувати місту інтелектуальні рішення, поліпшать якість руху на дорогах, розвантажать пішохідні маршрути та вплинуть на планування і розвиток розумних міст у майбутньому.
Фактично Бруклін перетворився на «розумну» лабораторію в межах міської програми Circular City. Давачі IoT від компанії Numina показали, який вплив на пішохідні потоки у центрі Брукліна здійснюють будівельні майданчики і будівельні ліси, і як рух вантажних машин збільшує загрозу безпеці пішоходів і малих транспортних засобів. Виявилося, що навіть ті автомобілі, які повинні їхати об’їзними вулицями, в кінцевому підсумку потрапляють на Фултон-стріт і стають причиною пробок. Програмне забезпечення Carmera з технологією машинного зору дало можливість отримати достовірну оцінку щільності пішохідного потоку, а платформа Citiesense об’єднала загальнодоступні і приватні набори даних для підвищення безпеки у місті та визначення сукупного рівня мобільності пішоходів і транспорту.