АІ в бізнесі

Стартап Outrider автоматизує логістичні центри

Фото: VentureBeat

Стартап Outrider (раніше Azevtec), що спеціалізується на створенні автономних логістичних центрів, вийшов з тіні, оголосивши суму інвестицій, отриманих від фондів NEA і 8VC. Вона становить 53 мільйони доларів. Два роки тому компанія поставила перед собою мету – змінити спосіб відвантаження товарів і загальну якість доставки, починаючи з моменту відправки вантажу зі складу. З того часу фахівці стартапу працювали над цим завданням. У червні 2018 року було отримано стартовий раунд фінансування від NEA в розмірі 8,5 млн. дол, а в подальшому – 44,5 млн. дол. Від компанії 8VC в квітні 2019 року. Серед інших інвесторів: Koch Disruptive Technologies, Fraser McCombs Capital, Prologis, Schematic Ventures, Loup Venture і GOOSE Capital.

Головне завдання і місія Outrider – автоматизація всіх аспектів роботи складів, в тому числі переміщення причепів по території, зчіпка і відчеплення вантажних платформ, підключення і відключення гальмівних магістралей, а також управління розташуванням причепа. Складське господарство і логістика, на думку команди Outrider, потребують трансформації набагато більше, ніж інші галузі економіки, оскільки довгі десятиліття в даному секторі все процеси протікали статично, без цифровізації, і лише в останні 5 років компанії в усьому світі почали активно використовувати переваги цифрових технологій.

Основна мета розподільних складів Outrider – забезпечити швидке переміщення напівпричепів з вантажем в просторі між самим складом і дорогами загального користування. Зараз багато хто з поточних процесів виконуються вручну, а тому перестають бути ефективними і навіть стають небезпечними. В даний час Outrider запустив свої пілотні програми в компанії Georgia-Pacific і чотирьох компаніях зі списку Fortune 200 (назви не уточнюються).

Як це працює?
Сфера діяльності Outrider розділена на три великі частини: програмне забезпечення для управління на основі SaaS; автономні внутрішньоскладські вантажівки з нульовим викидом, оснащені роботизованими пристроями з комп’ютерним зором; створення цифрової інфраструктури на території складу. ПЗ Outrider інтегрується з існуючим програмним забезпеченням, використовуваним великими логістичними підприємствами.

Outrider забезпечує швидке впровадження стійких вантажних перевезень шляхом розгортання систем з нульовим рівнем викидів. Компанія заявила, що буде поставляти ефективний, безпечний і стійкий транспорт для логістичних центрів. Він розрахований на чітко визначену середу і виконує набір дискретних, що повторюються. Всі процеси, які раніше виконувалися на складах вручну, тепер робить техніка від Outrider. Сучасні розподільчі складські установки не просто автономні. Вони електричні, а це означає, що їх простіше експлуатувати і обслуговувати, ніж дизельні аналоги. На даний момент Outrider орієнтований на північноамериканські компанії, які постачають товари народного споживання, що виконують доставку посилок, а також працюють в сфері рітейлу і транспорту. У Outrider працюють 75 співробітників, в тому числі 50 інженерів, що займаються виключно автоматизацією розподільної верфі.