АІ в бізнесі

Стартап iUNU залучив $7,5 млн. для перетворення теплиць на високотехнологічні міні-фабрики

Стартап iUNU привлек $7,5 млн. для превращения теплиц в высокотехнологичные мини-фабрики
Фото: iunu.com

Стартап з Сіетла – iUNU – зібрав достатню кількість коштів для розширення своєї платформи, яка використовує технологію комп’ютерного зору і штучний інтелект. Мета розробників: змінити спосіб контролю врожаю, який використовують власники комерційних теплиць.

Розробники iUNU створили систему штучного інтелекту під назвою LUNA, яка використовує пересувні автономні камери і купольні навісні давачі для моніторингу стану рослин, виявлення будь-яких змін і визначення потенційних проблем з розсадою. Система видає рекомендації для фермера у кожному конкретному випадку.

Сервіс LUNA працює на комп’ютерах і мобільних пристроях, дозволяючи операторам теплиць отримувати віддалений доступ до своєї аналітики. Це дає фермерам максимальний контроль над виробництвом продовольчих культур та інших рослин. Основна ідея проекту – модернізація ручної праці у теплицях і перетворення звичайних конструкцій з вирощування рослин на продуктивні міні-фабрики.

Тепличні рослини можна наблизити до ідеальних параметрів за допомогою технології комп’ютерного зору. LUNA працює за принципом спостерігача: контролює процес зростання і відправляє оповіщення співробітникам теплиці, якщо у звичному процесі щось йде не так. Генеральний директор iUNU Адам Грінберг (Adam Greenberg) повідомив, що галузь тепличного вирощування рослин росте зі швидкістю 20% на рік, оскільки більшість виробників орієнтовані на випуск органічної, безпечної сільськогосподарської продукції високої якості.

Власники теплиць прагнуть знайти рішення для ефективної селекційної роботи і підтримки здоров’я розсади з двох причин: теплицю простіше контролювати, крім того, в ній можна створити ідеальні умови для будь-якої рослини (на відкритому просторі, наприклад, у полі, це зробити набагато складніше).

Завдяки рішенню iUNU звичайні сільськогосподарські культури перетворюються на виробничі потужності, якими управляє штучний інтелект. Система LUNA в даний час працює у дев’яти американських штатах і двох канадських провінціях.
У планах розробника iUNU випуск високотехнологічних та енергоефективних плазмових ламп для теплиць. На початку роботи над LUNA інженери вбудували систему штучного інтелекту у процес управління лампами, але потім зрозуміли, що клієнти хочуть мати справу з повністю інтелектуальним сервісом. Три роки компанія витратила на розробку і тестування LUNA у великих комерційних теплицях США і Канади, і тільки потім представила громадськості кінцевий продукт.

Компанія iUNU існує вже 6 років і за цей час встигла заробити гарну репутацію серед фермерських господарств США і Канади. Зараз стартап залучив додатково 7,5 млн. дол. у вигляді інвестицій від Bootstrap Labs і NCT Ventures. У серпні 2017 року компанія залучила 6 млн. дол. Від таких спонсорів, як Reddit, Liquid 2 Ventures; Seattle’s 2nd Avenue Partners. iUNU входить в число успішних світових стартапів по розробці технологій для фермерів, поряд з Pollen Systems, який використовує безпілотники, бездротові датчики і набори даних для оцінки стану виноградників.