АІ в бізнесі

Стартап Easy Rice: штучний інтелект визначає якість рису

«Умные» машины, Стартап, Easy Rise

У Таїланді процес сортування рису для посадки або для визначення його якості багато століть проводився вручну. Однак тайський стартап Easy Rice вирішив цю проблему, і переклав завдання з плечей людини на штучний інтелект. Фахівці компанії винайшли спеціальну машину для контролю якості рису – М100. Пристрій використовує технологію ШІ для визначення якості зернової культури, і весь процес займає всього кілька хвилин.

Щоб виконати аналогічні дії вручну і перебрати 250 грамів рису, людині потрібно 1-2 години. При цьому тонна продукту коштує всього 4 долари. Фактично праця людей, які виконують таку роботу, коштує вкрай мало. Наприклад, якщо рисова фабрика хоче купити 100 тонн культури, фахівцям довелося б перебрати 120 тисяч зерен протягом не менше 100 годин. При цьому вартість такої великої партії становить всього 400 доларів, а помилки, які допускають люди при перевірці, не виключені, оскільки з фізичної точки зору цей процес дуже стомлює. І все ж тайські сорти рису вважаються кращими в світі, а тому керівництво країни робить все можливе для поліпшення якості цієї сільськогосподарської культури.

Після презентації своєї ШІ-технології компанія Easy Rice Digital Technology Co., Ltd. отримала кошти від Національного інноваційного агентства (NIA). Сума інвестицій склала 1 040 000 Бат (34 тисячі доларів США). Кошти підуть на вдосконалення алгоритму сортування рису машиною М100. Принцип роботи машини дуже простий: зерна рису поміщаються в спеціальний відсік пристрою, оператор обирає на дисплеї стандарт для перевірки, а потім натискає кнопку запуску машини. Пристрій перевіряє якість рису за допомогою алгоритмів штучного інтелекту, що визначають форму, колір, текстуру і загальну якість зерен.

Міністерство торгівлі Таїланду покладає великі надії на проект. В даний час технічні фахівці Easy Rice Digital Technology Co., Ltd співпрацюють з експертами в області рисової промисловості країни для вивчення національних стандартів якості та адаптації машини М100 під існуючі вимоги до зернових. Стартап Easy Rice презентував свою розробку на Asia Hardware Battle 2019, заході, що відбувся в Інноваційному Центрі True Digital Park в Бангкоку. Ідея була відзначена увагою журі, але призового місця не отримала.