Розумне місто

Стартап Drive.ai запустив першу в світі службу безпілотних таксі

Стартап Drive.ai почав фазу активного тестування своїх безпілотних автомобілів в місті Фріско, Техас. Компанія, спільно з Асоціацією управління транспортом (ТМА) міста Фріско погодила запуск муніципальної служби таксі розрахованої на 10 тис. пасажирів на місяць. Головна особливість служби таксі – безпілотні мікроавтобуси. На відміну від вже існуючих видів безпілотного міського громадського транспорту, автомобілі Drive.ai рухаються по дорогах загального призначення серед інших автомобілів.

Період тестування триватиме 6 місяців. Поки що доступні кілька фіксованих зупинок біля торгово-розважальних комплексів, міської адміністрації та офісів найбільших компаній Фріско. Пасажири замовляють поїздку за допомогою спеціального додатку, на період тестування всі поїздки безкоштовні. Це зроблено для того, щоб жителі міста активніше брали участь в тестуванні безпілотних автомобілів. У той же час AI вчиться «працювати» з пасажирами і вдосконалює свої навички руху в загальному транспортному потоці.

У Drive.ai приділили чимало уваги забезпеченню безпеки перевезень. Автомобілі компанії пофарбовані в яскравий помаранчевий колір, мають десятки датчиків для аналізу руху, обладнані спеціальними світлодіодними табло, які виводять інформацію для водіїв інших авто. Салони автомобілів мають повний набір систем безпеки для пасажирів (повітряні подушки, ремені безпеки і т.д.).

По закінченню тестового періоду, Drive.ai планує розширити географію маршрутів і пустити кілька рейсів в центр Далласа та навколишніх міст.