АІ в бізнесі

Стартап Agritech Ecozen Solutions отримав 6 мільйонів доларів від IFA Fund

Агропромисловий стартап Ecozen Solutions (Індія) отримав 6 мільйонів доларів від інвестиційної компанії IFA Fund. Підприємство існує з 2010 року і займається створенням високотехнологічного сільськогосподарського обладнання, яке використовується для зберігання швидкопсувних продуктів. За словами генерального директора компанії, інвесторський капітал дозволить розширити асортимент продукції, збільшити виробничу потужність і вийти на міжнародний ринок. Виробник сільськогосподарського обладнання також планує розширити виробництво за принципом лізингу і можливості своєї онлайн-платформи Eco-Connect. Відомо, що Крішна Кумар (Krishna Kumar), екс-директор Державного банку Індії, став членом ради директорів Ecozen.

Устаткування Ecozen Solutions представлено двома видами техніки: системою стійкого зрошення Ecotron і кімнатою холодного зберігання Ecofrost, яка також працює від сонячних панелей. Система поливу Ecotron працює на сонячній батареї, оснащена програмою віддаленого моніторингу. Пристрій має опцію вбудованого усунення неполадок, своєчасно визначає проблему. Точна діагностика скорочує час простою і знижує вартість обслуговування обладнання. Кімната холодного зберігання Ecofrost забезпечує більш тривалий термін зберігання швидкопсувних продуктів. Спорудження заряджається за 5-6 годин. Працює від електромережі або від альтернативного джерела живлення (якщо погода хмарна, Ecofrost почне працювати від електромережі, і навпаки). Конструкція здатна працювати 30 годин без підзарядки.

В даний час 25 тисяч індійських фермерів використовують обладнання Ecozen Solutions для зберігання продукції і «розумного» поливу. Як засіб комунікації і оптимізації виробник пропонує використовувати платформу Eco-Connect: з її допомогою фермери, які вирощують продукцію з малим терміном придатності, зв’язуються з оптовими покупцями. Основні види продукції, що реалізуються на платформі: квіти, овочі, фрукти.

На сьогоднішній день основним завданням Ecozen Solutions є усунення недосконалостей індійського ринку збуту сільськогосподарської продукції та задоволення потреб населення в продовольстві. Згідно зі звітом Національної асоціації компаній-розробників програмного забезпечення і послуг (NASSCOM), за станом на червень 2019 року сільськогосподарський сектор Індії отримав фінансування на суму понад 248 мільйонів доларів від зарубіжних і місцевих інвесторів. Цей показник на 300% перевищує показник 2018 року.