Здоров'я

Starkey Hearing Technology випустив перший у світі сенсорний слуховий апарат

Фото: starkey.com

Інновації почали міняти ринок слухових апаратів в останні кілька років. Передові моделі, такі як Orion і Amplifon, підключаються до інтелектуальних пристроїв через Bluetooth, надаючи цифрові можливості користувачам. Американська компанія Starkey Hearing Technology має намір здійснити справжню революцію в галузі інтелектуальних слухових апаратів – виробник випустив перший сенсорний «розумний» пристрій на базі штучного інтелекту. Розробка отримала назву Livio AI.

В даний час слухові апарати Starkey виробляються не тільки у США, але і в Великобританії. National Healthcare Service (NHS, Державна служба охорони здоров’я) також виявила зацікавленість у розробці Livio AI.

Як працює Livio AI?

У презентації фахівці Starkey Hearing Technology описали свій винахід як «багатоцільовий функціональний пристрій». Апарат функціонує з використанням інтелектуальних давачів, використовує можливості штучного інтелекту для цілодобового моніторингу стану здоров’я тіла і активності мозку. Для відстежування цих параметрів передбачено пов’язаний з Livio AI додаток Thrive.

Стан слухової системи безпосередньо пов’язаний із загальним самопочуттям людини. Корекція проблем слуху допомагає знизити ймовірність розвитку деменції і когнітивних порушень, і навіть хронічних захворювань – діабету, хвороб серця.

Додаток Thrive виводить інформацію на гаджет користувача відразу в дві інформаційні панелі: одна присвячена оцінюванню властивостей функції тіла, друга – оцінюванню мозкової активності. Livio AI фіксує кількість кроків, час виконання фізичних вправ та іншу активність. Панель мозкової активності фіксує частоту застосування пристрою, тобто час «активного слухання». Точність Livio AI становить 99%, тому що фізичну активність, вимірювану датчиком у вусі, а не фітнес-браслетом на зап’ясті, неможливо імітувати.

Постійно активувати слуховий апарат зовсім не обов’язково, наприклад, перед зустріччю із співрозмовником, виступом на конференції, можна встановити його у вухо і активувати нагадування про включення. На додаток до функції відстеження біологічних показників користувачам доступна функція прямого перекладу мови співрозмовника на 27 мов. Так у людей з порушеннями слуху з’явиться можливість подорожувати без страху бути незрозумілими (як відомо, слабочуючим людям набагато важче вивчати і розуміти іноземні мови).

Завдяки Livio AI користувач може спілкуватися з голосовими інтелектуальними домашніми помічниками, відповідати на телефонні дзвінки і навіть підключатися до телевізора через смартфон або інший гаджет. Інтегрувальний пристрій може визначати падіння людини або випадання апарату з вуха. Між втратою слуху і порушенням рівноваги є зв’язок, оскільки за рівновагу відповідає вестибулярний нерв, розташований у вусі. ШІ-давач слухового апарату складається з двох елементів: прискорювача і гіроскопа, тому він «розуміє», у вертикальному положенні знаходиться людина чи у горизонтальному. Якщо після падіння пройшло 60 секунд, а користувач не встає (або не піднімає апарат з підлоги), система відправляє повідомлення мінімум трьом контактам з адресної книги за допомогою програми Thrive. Контакти отримають повідомлення з картою та координатами пацієнта, а також схему проїзду найкоротшим маршрутом. Всі повідомлення можна відправити і вручну.