Розумне місто

Стабільний і надійний зв’язок – основа інформаційного середовища «розумних» міст

За результатами опитування, проведеного міжнародним проектувальником транспортних і мережевих комунікацій – BAI Communications, 83% жителів «розумних» міст вважають, що інноваційні транспортні системи і засоби зв’язку – це ознака розвинутої інфраструктури смарт-сіті, при цьому 45% від загальної кількості респондентів переконані, що місто не може мати звання «smart», якщо в ньому відсутній якісний цифровий зв’язок.

BAI Communications проектує, будує і експлуатує комунікаційну інфраструктуру – станції стільникового зв’язку, мережі Wi-Fi, мовлення, радіо і IP. Постачальник послуг провів опитування з метою зрозуміти, як система громадського транспорту з цифровим зв’язком впливає на збільшення продуктивності і працездатності жителів міста. Очевидно, що в великих містах неминучі часові витрати на дорогу від дому до роботи і назад. Час, проведений у вагоні метро або автобусі, багато пасажирів проводять з користю для себе, наприклад, переглядають робочу пошту або здійснюють дзвінки. У сучасному світі інформація та дані не менш цінні, ніж фізичні ресурси співробітників. Працівник офісу, який в будь-який момент готовий дати відгук на завдання, цінується набагато вище за інших.

У звіті Continuous Connectivity Research наведені дані опитування понад 2500 пасажирів залізниці та метрополітену з п’яти міст світу (Гонконг, Сідней, Лондон, Нью-Йорк, Торонто). Було встановлено, що постійне підключення до інтернет-мережі громадського транспорту збільшує продуктивність співробітників, їх залученість у робочий процес, а також знижує рівень тривоги через страх не виконати завдання вчасно.

Респонденти підкреслили, що можуть використовувати час у дорозі для завершення роботи, тому проводять менше часу в офісі (56%), розвививають потенціал для просування по службі (46%), а також більш відкриті до зміни місця проживання (45%). Останній пункт дуже важливий, оскільки в багатьох «розумних» містах світу співробітники добираються на роботу на електричках, потягах і навіть паромах, тому житло, розташоване ближче до офісу, знайти не так просто, особливо, якщо мова йде про ділові райони. Можливість зробити частину робочих завдань по дорозі додому знижує рівень стресу офісних працівників і підвищує якість життя в цілому.

У всьому світі десятки мільйонів людей щодня користуються громадським транспортом, цей вид інфраструктури критично важливий, це основа «розумних» міст, і жителі міст найбільше очікують трансформації цифрового та інформаційного середовища, підкреслив Джеймс Вудхемс (James Woodhams), директор зі стратегії BAI Communications.

Великі дані – частина інфраструктури «розумного» міста і без якісного зв’язку розвивати цю технологію неможливо, заявив Вудхемс. Люди хочуть жити і працювати в місті, у будь-якій точці якого вони могли б почувати себе як вдома, без розвитку технологій цього ніколи не станеться. Поки що одним із найкомфортніших способів пересування, нерозривно пов’язаним з технологічними можливостями, є залізниця. Працювати у поїзді воліють 95% опитаних. Того ж чекають і від інших видів громадського транспорту: автобусів, маршрутних таксі, трамваїв.