АІ в бізнесі

Сontour – платформа дистанційного зондування для фермерських господарств Африки

Урожайность, Фермерская платформа

Африканський континент, на думку економістів, є вигідною інвестиційної зоною для сільськогосподарських підприємств і стартапів. У Північній і Південній Америці, Європі та Азії продуктивно обробляються з використанням найрозвиненіших сільськогосподарських технологій практично всі доступні земельні території, в той час як в Африці 60% орних земель ще не освоєні. Обробка цих територій допоможе покрити загальносвітовий дефіцит продовольства, очікуваний у 2050 році.

В даний час на континенті використовуються традиційні методи землеробства, але вони дають найнижчу врожайність з гектара в світі, особливо серед зернових і бобових, що складають основу глобальної продовольчої безпеки планети. Добрива, поліпшена техніка землеробства і тваринництва, а також біотехнології допомагають підвищувати врожайність, але особливого успіху в агросекторі досягають фермери, які використовують сучасні технології.

На думку Абрі Рутенбаха (Abrie Rautenbach), керівника відділу агробізнесу та бізнес-банкінгу Standard Bank в африканських країнах, інформація є ключем для реалізації величезного сільськогосподарського потенціалу Африки. Причому, для кожного учасника ринку існує своя найефективніша технологія. Наприклад, для дрібних фермерських господарств, найбільш схильних до втрат від перепаду температур на континенті, експерти рекомендують інноваційну систему супутникового дистанційного зондування Contour. Standard Bank представляє її в комплексі з вирішенням GRID при співробітництві з RHIZA Africa, Origin Enterprises PLC і Європейським космічним агентством.

Сontour – це інформаційна платформа дистанційного зондування з повним набором інструментів моніторингу фермерських господарств, а GRID – цифрова послуга для фінансових партнерів банку та фермерів. Використовуючи алгоритми аналізу і розшифровки зображень, Contour і GRID обмінюються даними про погоду, вологість ґрунту, вільні території для посадки, а також забезпечують оптичний супутниковий моніторинг проростання і зростання культур на посівних площах.

Платформа виконує оцінку сільськогосподарської культури на стадії зростання, прогнозує врожайність і, в кінцевому підсумку, підвищує її. Сontour вимірює вегетаційний індекс рослин (NDVI) і показує результати, використовуючи «систему світлофора»: живу біомасу відображає зеленим, неживу – червоним. До платформи прив’язаний однойменний мобільний додаток з інструментами точного землеробства. У ньому фермери картографують поля, виконують агрономічне планування і розподіл врожаю і ресурсів.

Метеорологічний модуль Сontour формує прогноз погоди на 9 днів, що неймовірно важливо для планування графіку посівів. Селянська платформа за рахунок оптимізації основних агротехнічних процесів знижує всі можливі ризики ведення бізнесу і підвищує врожайність. Розробники проводять моніторинг по африканським регіонам і фіксують індекс приросту врожаю кукурудзи, сої, пшениці та інших культур, щоб передбачити, скільки сировини буде отримано в найближчі 30 років.