Розумне місто

SmaRT Ride – мережа громадських перевезень на вимогу в Сакраменто

Фото: sacrt.com

Регіональний транзитний район Сакраменто (SacRT) запустив систему перевезень на вимогу SmaRT Ride в партнерстві з компанією Via Mobile Solutions. Зараз за маршрутами курсує 42 автобуси. Компанії-перевізники стверджують, що ця система громадського транспорту одна з найбільших в США. SmaRT Ride обслуговує дев’ять транзитних зон в Сакраменто (штат Каліфорнія), і націлена на надання послуг зручних і комфортних пасажирських перевезень. Тестовий запуск програми був проведений ще в лютому 2018 року, а в даний час міська влада співпрацює з Via Mobile Solutions, щоб поліпшити сервіс і додати нові функціональні можливості для водіїв.

Як це працює?
Пасажири можуть зловити автомобіль, використовуючи додаток або зателефонувавши. Алгоритми Via підбирають декілька автомобілів і направляють пасажирів на прилеглу віртуальну автобусну зупинку, розташовану в декількох хвилинах ходьби (фактично це місце, де автобус може зупинитися, не порушуючи правил, щоб забрати пасажира). Це означає, що фіксовані маршрути і графіки для транспортних засобів в системі не потрібні. Генеральний директор SacRT Генрі Лі (Henry Lee) повідомив, що подібна організація пересування автобусів по карті маршрутів є оптимальним способом розвитку міської мобільності.

Для перевезень служба використовує невеликі маршрутні автобуси, які легко маневрують на міських вулицях. Всі транспортні засоби обладнані для комфортного розміщення людей з інвалідністю. Вартість однієї поїздки становить 2,5 доларів для молоді та людей середнього віку, а для літніх та інвалідів – 1,25 доларів. Безкоштовно можуть проїхати діти з наклейкою RydeFreeRT на одязі або рюкзаку. В рамках розширення мережі SmaRT Ride компанія SacRT запустила в роботу на маршрутах шість електричних автобусів. Вони курсують в східній частині Сакраменто. Протягом наступних 6 місяців компанія планує додати ще три електричних автобуса від Electrify America.

Нова послуга SmaRT Ride надається за рахунок коштів організації Measure A, керованої Транспортним управлінням Сакраменто (STA). Компанія SacRT отримала від STA грант в розмірі 12 мільйонів доларів на розширення мережі пасажироперевезень по всьому регіону. Партнер проекту – Via Mobile Solutions – підтримує роботу транзитної системи не тільки в США, але і в Німеччині, у співпраці з Berliner Verkehrsbetriebe (BVG).

Дослідження, проведене в 2019 році Boston Consulting Group, встановило, що пасажирські перевезення на вимогу скорочують міський трафік на 30%. А видання Wired відзначило, що в Гельсінкі, Лос-Анджелесі, Шанхаї та Сінгапурі подібні системи вже працюють, однак, поки зазнають труднощів із залученням пасажирів і цифровим бар’єром. Запуск ініціативи в Сакраменто покаже, наскільки ефективна масштабна мережу таких перевезень.