Розумне місто

Smart Neighborhood: комплекс «розумних» будинків нового покоління

Smart Neighborhood: комплекс «умных» домов нового поколения

В Алабамі планують побудувати Smart Neighborhood – перший розумний будинок з комплексу подібних будинків в графстві Mobile County. Будування буде проводитися на території земельної ділянки Cherry Hill. Будинок, площею 2710 кв. футів буде оснащений сучасними технологіями для підвищення енергоефективності, а також пристроями домашньої автоматизації, які зроблять життя власників ще більш комфортним. Керувати всіма процесами в будинку можна за допомогою голосових команд і віддаленого моніторингу.

Ініціатива будівництва Smart Neighborhood належить компанії Brett Real Estate, яка працює на ринку нерухомості вже більше 50 років і відома завдяки проектуванню і будівництву житлових кварталів і нестандартних приватних будинків, а також фірмам Robinson Development Company і Alabama Power.

Забудова Smart Neighborhood – це довгостроковий проект компанії Alabama Power, який був запущений ще в 2017 році. Його мета: підвищення енергоефективності будівель за допомогою співпраці з великими забудовниками США. Незабаром планується спорудження будинків цієї ж мережі в Бірмінгемі і Оберні. Очікується, що в майбутньому «розумні» будинки нового покоління сформують смарт-мережу, унікальну екосистему житлових будівель з використанням енергозберігаючих приладів, інноваційних систем безпеки і пристроїв домашньої автоматизації.

Кожен будинок будується з використанням всього пакету функцій Smart Neighborhood, але може відрізнятися індивідуальним планом залежно від побажань майбутнього власника. Забудовник пропонує персональну «екскурсію» для кожного домовласника, а також доступне керівництво, яке пояснює, які функції є в «розумному» будинку. Крім того, надається онлайн-підтримка та телефонні консультації по приладах і підключених пристроях. Домовласники, які є власниками електромобілів, отримають знижку на заправку своїх авто від Alabama Power в період з 9 вечора до 5 ранку.

За повідомленням Alabama Power, кожен розумний будинок буде оснащений:

  • «Розумними» колонками Google Home для голосового управління;
  • термостатами Nest Learning для економії енергії та контролю температури будинку в залежності від того, присутній власник на місці чи ні;
  • поліпшеною ізоляцією від холоду, високоефективним тепловим насосом, водонагрівачем і побутовими приладами Energy Star.