Розумне місто

Сінгапур розвиває стратегію штучного інтелекту

Сінгапур – унікальна держава, відома своїм «розумним» підходом до управління ресурсами і даними. Нещодавно країна запустила Національну стратегію штучного інтелекту, щоб досягти статусу глобального центру розробки, тестування і масштабування AI-рішень.

Стратегія була офіційно оголошена на Всесвітньому конгресі Smart City Expo (SCEWC) в Барселоні доктором Вівіан Балакрішнан (Vivian Balakrishnan), відповідальну за ініціативу Smart Nation і міністром закордонних справ Республіки Сінгапур. За словами доктора Балакрішнан, штучний інтелект є трансформаційної технологією, особливо з урахуванням того, що комп’ютерні системи сьогодні можуть бачити, чути, говорити і розуміти. Експерт переконана, що застосування штучного інтелекту і великих даних змінить економіку країни, трансформує політичні процеси, а також робочий процес і навички, в майбутньому затребувані серед фахівців різних галузей. Зараз чиновники ставлять курс розвитку країни за допомогою ініціативи Smart Nation.

Для управління національною програмою штучного інтелекту і координації зв’язків між дослідниками, представниками промисловості та урядом в Сінгапурі заснували Національне бюро AI. Країна визначила 5 ключових напрямків в ШІ, пріоритетних для населення:

  • транспорт і логістика;
  • «розумний» місто;
  • охорону здоров’я;
  • образование;
  • безпеку.

Поки уряд трансформує ключові сектори за допомогою технології AI і ML, державні компанії та приватні інвестори повинні скористатися можливістю спільних досліджень, розробок і впровадженням рішень, пов’язаних з ШІ. Сінгапур має намір трансформувати ключові сектори промисловості і виробництва, і стати тестовим майданчиком для підприємств, які, в свою чергу, перевірять ефективність розробок і рішень. В кінцевому підсумку найвигідніші проекти можна буде розвинути за межами держави, по всій Південно-Східній Азії.

На думку Вівіан Балакрішнан, незважаючи на те, що Сінгапур ніколи не зможе отримати такий обсяг даних, як, наприклад, Китай, він цілком здатний конкурувати з бізнес-екосистемою Силіконової долини. Будучи містом-державою з простою системою управління, країна максимально швидко адаптується до впровадження нових технологій і рішень. Одним із прикладів такої діяльності є розробка віртуальних платформ для безпечного і ефективного обміну даними між організаціями з метою навчання і тестування алгоритмів ШІ. До того ж населення Сінгапуру технічно грамотне, а рівень цифровізації становить 80-90% (саме така кількість громадян володіє смартфонами і цікавиться сучасними технологіями).

На сьогоднішній день, Сінгапур інвестував понад 500 мільйонів доларів в інновації і дослідження в області AI, а також зобов’язався надалі розширювати свої можливості в області «розумних» технологій для розробки, розгортання та комерціалізації смарт-рішень.