АІ в бізнесі

Штучний інтелект реабілітує агрокомплекс Китаю

Цього літа уряд Китаю запустив семирічну автономну сільськогосподарську пілотну програму у провінції Цзянсу для тестування ряду автоматизованих технологій ведення сільського господарства. Йдеться, зокрема, про використання автономних керованих дронів, безпілотних комбайнів і роботизованих тракторів.

Метою подібної ініціативи є посилення досить мізерних можливостей агрокомплексу та оптимізація трудових і промислових ресурсів. Китайці переконані, що нові сільськогосподарські технології, які базуються на AI, можуть допомогти успішно вирішити ряд завдань у даному секторі: збільшити ефективність роботи фермерів і фермерської техніки, підвищити врожайність, збільшити доходи у відносно бідних сільських районах Китаю, зробити агрокомплекс більш стійким до погодних умов.

Крім того, китайська фермерська промисловість відома своєю пристрастю до добрив. Щоб усунути цю проблему, китайські вчені створили ряд практичних рекомендацій щодо поліпшення якості вирощування сільськогосподарських культур. Передбачається, що вже до кінця поточного року це дозволить заощадити державному бюджету більше 12 млрд. дол. На даний момент у програмі беруть участь більше 20 мільйонів фермерів.

Варто відзначити, що в Китаї також успішно працює проект «ET Agricultural Brain» – цифровий інструмент, який дозволяє фермерам підвищувати врожайність і прибутковість врожаю за рахунок використання єдиної бази даних. Технологія підтримується штучним інтелектом, який слугує свого роду «мозком» процесів, що протікають в агросекторі. Цифрова система накопичення, аналізу та обміну даними дозволяє фермерам бути в курсі всієї необхідної інформації щодо врожайності з метою більш ефективного контролю всього виробничого циклу вирощуваних культур.

«ET Agricultural Brain» був схвалений усіма сільськогосподарськими підприємствами Китаю. На даний момент проект користується особливою популярністю навіть серед скотарів: ретельний моніторинг поголів’я тварин дає можливість уникати дефіциту ряду м’ясних і молочних продуктів по всій країні.