АІ в бізнесі

Shortlyster – AI-стартап для пошуку кращих співробітників і роботи

ИИ для подбора персонала, Психология

HR-стартап Shortlyster зібрав 5 мільйонів доларів для розвитку додатка на базі штучного інтелекту, що допомагає фахівцям з підбору персоналу знаходити ідеальних кандидатів на вакантні посади, використовуючи алгоритми організаційної психології. Фінансування було отримано від британського інвестиційного фонду Deepbridge Capital, інша частина інвестицій надійшла від засновника Shark Tank Ендрю Бенкса (Andrew Banks) і власника компанії dotDigital Тінка Тейлора (Tink Taylor).

Стартап Shortlyster був заснований у 2017 році корпоративним психологом Руді Краусом (Rudy Crous) і співзасновником платформи доставки Temando Карлом Хартманом (Carl Hartman). Коли Краус очолював консалтингову компанію, що спеціалізується на управлінні операційними ризиками і продуктивністю, він зауважив, наскільки негативний вплив здійснюють на організацію співробітники, навички яких не відповідають займаній посаді. Експерт зазначив, що залучення в компанію «не тих людей» негативно відбивається на культурі компанії, плинності кадрів і, в кінцевому підсумку, на показниках діяльності підприємства в цілому. Також він звернув увагу на те, що в процесі найму здобувачі зосереджені на укладенні угоди, і коли черга доходить до прийняття рішення, HR-фахівці, в переважній більшості, покладаються на застарілі підходи.

Стартап Shortlyster використовує алгоритми, засновані на принципах організаційної психології та нейробіології. Це допомагає зіставляти параметри кандидатів з вимогами компанії, грунтуючись не лише на технічних навичках і кваліфікації, але і на відповідності корпоративній культурі. У сфері праці людина нерідко приймає рішення під тиском обставин, вимушених причин, а не через те, що дійсно хоче отримати цю роботу, підкреслюють аналітики. Чітка технологія підбору персоналу, в якій ключову роль відіграє штучний інтелект, допоможе стандартизувати процес відбору підходящих кандидатів і зробити його більш об’єктивним.

Принцип роботи Shortlyster

Інтелектуальна платформа виконує моментальне зіставлення і ранжування кандидатів /роботодавців на підставі даних із соціальних мереж, сайтів з оголошеннями про роботу, тематичних форумів і т.д. Потім нейронна мережа за допомогою алгоритмів організаційної психології сортує інформацію про претендентів: їх вміння, технічні навички, знання іноземних мов, освіту, бажану заробітну плату. Для того, щоб скористатися сервісом, користувачеві потрібно пройти реєстрацію, заповнити анкету, вказавши свої професійні навички або вимоги до кандидатів. На підставі введених даних система сама надасть список фірм, яким потрібен співробітник або перелік претендентів, які підходять під запит HR-фахівця.

Сьогодні більшість компаній приділяє увагу оцінці претендентів з урахуванням їх минулого досвіду, а не того, чим цікавиться і захоплена людина у даний момент. Позиція оцінювання людини за досягненнями в минулому, а не за рівнем індивідуальності, стилю, можливості генерувати ідеї і т.д. поширена дуже широко. За прогнозами експертів Shortlyster, третина існуючих сьогодні робочих місць зникне через 20 років через широке розповсюдження штучного інтелекту і технологій, тому наймати людей, виходячи з досвіду минулого, стане неможливо.

На думку розробників, нейронна мережа об’єктивно виграє у людини по можливості запам’ятовування конкретних фактів і деталей, більш того, штучний інтелект позбавлений расових, ідеологічних та персональних упереджень (що не виключено при роботі HR-фахівця). Точної інформації про те, яка кількість компаній в даний час використовують Shortlyster як інструмент ШІ для найму співробітників, розробники не повідомляють, але зауважують, що сьогодні запропонованою технологією користуються малі, середні підприємства, а також великі IT-організації з Австралії, Великобританії і США.