АІ в бізнесі

Сервіс доставки Key від Amazon розширено – тепер клієнтам доступні рішення Key for Garage і Key for Business

Сервис доставки Key от Amazon расширен - теперь клиентам доступны решения Key for Garage и Key for Business

Компанія Amazon в черговий раз підтвердила свій статус піонера в області застосування розумних технологій. Тепер вона пропонує клієнтам унікальні розширені можливості служби доставки без ключів – посилки будуть направлятися прямо до дверей адресата, а новий інтелектуальний замок вхідних дверей, розроблений партнером компанії, Schlage Deadbolt, буде управлятися клієнтом безпосередньо з робочого місця.

Через кілька місяців після того, як Amazon почав виконувати доставку в багажники автомобілів у 37 американських містах за допомогою сервісу Key In Car, з’явився ще один спосіб безпечного отримання посилок для передплатників послуги Amazon Prime – за допомогою інтелектуального замка Smart Wi-Fi Deadbolt від Schlage Encode. Ця система доставки отримала назву Key in Garage. Презентація розробки відбулася у перших числах січня 2019 року на виставці Consumer Electronics Show у Лас-Вегасі.

Amazon оголосили про те, що всі представлені програмні рішення інтегруються зі сторонніми “розумними” системами, такими як MyQ від Chamberlain (підтримка сервісу Key for Garage) або охоронна смарт-система Ring. Також на виставці Amazon анонсували випуск Key for Business – програмного забезпечення для доставки посилок у комерційні об’єкти.

Генеральний директор проекту Key від Amazon, Рохіт Шрівастава повідомив, що по закінченні року позитивна динаміка використання додатків очевидна. Ідея зручної швидкої доставки посилок, коли клієнта немає вдома, була прийнята дуже позитивно. Люди зрозуміли, що можуть отримувати посилки і контролювати безпеку свого житла навіть тоді, коли вони перебувають на роботі.

Представлений Smart Wi-Fi Deadbolt від Schlage Encode – це повноцінна модель інтелектуального замка. Керувати таким замком можна безпосередньо через додаток Key in Garage. З його допомогою можна віддалено відкрити двері будинку або гаража хатній робітниці, службі доставки їжі і т.д. Поки що офіційної інформації про вартість замка від виробника не надходило. Очікується, що розробка з’явиться на ринку вже до кінця січня.

Один зі світових лідерів у сфері виробництва технологічних рішень, компанія Alegion повідомила, що Smart Wi-Fi Deadbolt працює без шлюзу і концентратора. Це зручно для кур’єра, який не має ключа від вхідних дверей і не може потрапити в будинок. Аналогічним чином працює система відкривання дверей або гаражних воріт – MyQ від Chamberlain. Двері можна віддалено відкрити через додаток Key for Garage, а після доставки посилки переконатися, що вони закриті.

Генеральний директор Chamberlain Джефф Мерідіт підкреслив, що при такому способі контролю можна виключити потенційні крадіжки або несвоєчасну передачу посилок. Клієнти компанії Ring також зможуть управляти інтелектуальними замками, сумісними з Key (наприклад, Yale, Kwikset і Schlag). Прямо в додатку Ring, завдяки сервісу Key, власники Ring Video Doorbell зможуть миттєво заблокувати або розблокувати вхідні двері зі свого смартфона.

Пропоновані Schlage, Chamberlain і Ring послуги націлені, переважно, на приватних клієнтів. Для корпоративних клієнтів більш прийнятний сервіс Key for Business. З його допомогою керуючі будинків та орендодавці можуть надавати співробітникам служб доставки контрольований доступ до приміщень, а також відстежувати час приходу, встановлювати обмеження за часом відвідування. В Amazon повідомили, що Key for Business вже функціонує у ста комерційних будівлях, у тому числі в об’єктах, які належать компаніям WinnCompanies, Avalon та Kettler.

Key for Business заснований на Hub – сервісі від Amazon, який дозволяв клієнтові самостійно забрати посилки у спеціальних боксах. Hub був запущений у червні 2018 року і діяв на об’єктах, що належать AvalonBay, Fairfield Residential, Pinnacle, J.P. Morgan Asset Management, Winn Residential і Equity Residential. За заявою представників компанії Amazon, у США Hub використовували близько півмільйона клієнтів. Посилки поміщалися у спеціальний ящик з сенсорним екраном, для розблокування боксу необхідно було ввести пароль.