Здоров'я

SENSEI – розробка Lightpoint Medical для малоінвазивної хірургії раку

Лідер в галузі хірургічного лікування раку, компанія Lightpoint Medical була удостоєна нагороди Medtech Insight Award 2019 за кращу технологічну інновацію в категорії «Прилади і діагностика». Компанія, яка веде свою діяльність в рамках національної технологічної програми ABHI US Accelerator, боролася з великою кількістю конкурентів за отримання нагороди. Ця нагорода присуджується за інноваційні медичні прилади та засоби діагностики, які вносять значний вклад в розвиток технології лікування пацієнтів.

Lightpoint Medical – британська медична компанія, заснована в 2012 році в Бакінгемширі, отримала фінансування від венчурного фонду Cambridge Capital Group, Coutts Investment Club, Fund Twenty8, SyndicateRoom та Oxford Technology. Крім того, компанія залучила понад 3 мільйонів фунтів стерлінгів грантового фінансування від Horizon 2020 SME Instrument and Innovate UK. В даний час Lightpoint Medical є технологічним лідером в області точної хірургії раку. Компанія розробляє і реалізує технології молекулярної візуалізації і зондування, що дозволяють хірургам виявляти рак в реальному часі під час операції і покращувати результати лікування пацієнтів.

Система візуалізації LightPath забезпечує интраоперационную молекулярну візуалізацію хірургічних зразків для оцінки краю пухлини. Лапароскопічний зонд SENSEI є мініатюрним пристроєм для виявлення меж ракової пухлини. Він призначений для використання в роботизованій хірургії. Застосовуючи пристрій, хірург може видалити всю пухлину за одну процедуру, зберігши при цьому здорові тканини.

У 2019, за даними дослідження раку в Великобританії, в світі очікується 18 мільйонів нових випадків захворювання на рак. Онкологічні захворювання стануть причиною смерті кожної шостої людини на планеті. До 2030 року рівень захворюваності збільшиться більш, ніж на 60%. В даний час в світі щороку реєструється понад 24 мільйони нових випадків ракових захворювань. Девід Туч (David Tuch), генеральний директор Lightpoint Medical підкреслив, що мініатюрний зонд є справжнім проривом у сучасній хірургії. Його застосування знижує ймовірність ускладнень і скорочує можливі додаткові витрати, пов’язані з лікуванням хвороби.

Lightpoint Medical прагне радикально поліпшити стан здоров’я пацієнтів, що піддаються хірургічному втручанню. Однак, незважаючи на успіхи в передопераційній візуалізації при сучасних способах діагностики, хірургам нерідко доводиться покладатися на візуальну оцінку і відчуття дотику для виявлення меж пухлини. Застосування SENSEI полегшує роботу лікаря, мінімізує відсоток здорових видалених тканин і скорочує реабілітаційний період для пацієнта. Керуючий директор ABHI International Пол Бентон (Paul Benton) заявив, що це досягнення в області діагностики дійсно вражає. Лапароскопічний зонд виготовлений з гіпоалергенних матеріалів, має мініатюрні розміри, оснащений підсвічуванням. Розробники вважають, що пристрій стане новим словом у малоінвазивній хірургії.