Інтелектуальні машини

See Sound – пристрій, який бачить звук

Google, See Sound, бот Wavio, Машинное обучение

Зовні See Sound представляє собою невеликі модулі квадратної форми з динаміком. Воно підключається до мережі і працює приблизно так само, як модем, що роздає вай-фай. Система збирає і обробляє дані конфіденційно, не передаючи їх третім особам, тому користувач може не турбуватися за безпеку і приватність членів своєї сім’ї. Пристрій розпізнає більше 500 популярних звуків, вся аналітика проводиться в реальному часі, тому в разі виникнення небезпечної ситуації можна практично миттєво відреагувати на загрозу.

See Sound працює за принципом уловлювання звуків з навколишнього простору. В основі роботи пристрою – принцип машинного навчання. Почувши будь-який незвичайний звук (падіння, що ллється вода, звук палаючого дерева, крик або плач дитини і т.д.) давач відправляє повідомлення на смартфон глухого або слабочуючого власника будинку.

Слухаючий бот Wavio працює з безліччю платформ і додатків, в тому числі з Raspberry Pi, Artik, ATMEL, Linux, Ardiuno, Ubuntu. Алгоритми Wavio працюють локально на кожному пристрої, постійно вдосконалюючи свою ефективність.

Як це працює?
See Sound реєструє звукову активність в будинку або за його межами, наприклад, за вікном і реагує на звук підсвічуванням індикатора. Після реєстрації звукового коливання система проводить аналіз, визначаючи, до якого типу належить шум. Потім відправляє на смартфон, планшет або смарт-годинник власника повідомлення з текстовим описом інциденту («киплячий чайник», «звук сигналізації», «плач дитини» і т.д.).

Користувач може налаштувати відправку тільки про ті види шуму, які найбільш важливі для нього. Модуль See Sound зручний тим, що відразу ж сполучається з усіма пристроями IoT в приміщенні без додаткових налаштувань. У побуті людина, як правило, стикається з 75 основними звуковими явищами, в тому числі з проточною водою, скрипом дверей, дверним або телефонним дзвінком, гавкотом собаки та іншим. Система реєструє як звичайні, так і небезпечні для життя шуми, до таких відноситься звук падіння з висоти, плач, крики про допомогу, гарчання собаки, вода, яка ллється, тріск палаючих матеріалів і багато іншого. За допомогою пристрою слабочуючі та глухі люди більш захищені від ситуацій, що загрожують їхньому здоров’ю і безпеці або життю їхніх дітей. Служба підтримки Wavio працює цілодобово, тому повідомити про будь-які зміни в роботі системи або внести пропозиції можна в будь-який час.

За словами креативного директора агентства Cheil Worldwide і президента Innovation Lions Білла Йома (Bill Yom), перемога See Sound в номінації була очевидна з самого початку презентації. Прекрасна не тільки ідея проекту, але і дизайн, – підкреслив Йом. За даними ВООЗ, 287 мільйонів людей у всьому світі мають помірні або тяжкі порушення слуху, і такі інтелектуальні інклюзивні пристрої як See Sound покращують якість їх життя.