АІ в бізнесі

SCIKEY – стартап для підбору продуктивного персоналу

Щороку компанії втрачають мільярди доларів через низьку продуктивність співробітників, які нещасливі на робочому місці. Згідно з міжнародним опитуванням, проведеним Ipsos, 85% персоналу незадоволені своєю роботою. Нещасні співробітники провокують соціальні проблеми і безладдя у робочих питаннях, причому, така тенденція характерна навіть для молодого покоління. Одна з головних причин цієї проблеми – розбіжність особистості найманого працівника з цінностями компанії, баченням менеджера по найму, а також темпераментом колег.

Стартап SCIKEY, що працює під управлінням малазійського підприємця Карунджіта Кумар Дхіра (Karunjith Kumar Dhir) з 2018 року, швидко і комерційно ефективно знаходить для організацій талановитих фахівців, можна сказати, що стартап є «постачальником щасливих співробітників». SCIKEY зі штаб-квартирою у Пуні в даний час працює на трьох ринках: в Індії, Малайзії і Фінляндії. В основі діяльності стартапу лежить запатентований алгоритм MindMatch який вміє «читати думки» і допомагає людям робити правильний вибір професії. SCIKEY двічі запрошували в ООН для презентації флагманського продукту, який допомагає компаніям шукати справжні таланти. Інвестиції на розвиток проекту надходять від компанії SRKAY Consulting Group, за наявними даними обсяг фінансових вкладень в проект становить 3 мільйони доларів.

Карунджіт Кумар Дхір до запрошення приєднатися до стартапу SCIKEY займав посаду керівника міжнародної керуючої компанії Nityo Infotech (Малайзія). Зараз Карунджіт не тільки очолює бізнес, а й є творцем бізнес-стратегії. Співзасновник проекту – індійський підприємець Шрірам Вішванатан (Shriram Viswanathan) раніше співпрацював з Wipro, Mphasis Software і Tata Infotech, а третій учасник стартапу – Акшай Шарма – керує SCIKEY у Фінляндії. Він є випускником IIT Roorkee, а також членом ради директорів Suomi Intia Seura, фінської організації, що займається сприянням індо-фінській співпраці. В даний час у проекті задіяно 90 осіб. У SCIKEY також є керуючий партнер Алок Кумар (Aloc Kumar) з SRKAY Consulting Group.

Як працює алгоритм MindMatch?
Запатентований алгоритм MindMatch отримує дані з онлайн-психометричного оцінювання і дає уявлення про мислення здобувача, спираючись на п’ять ключових професійних поведінкових параметрів і двадцять п’ять підпараметрів. MindMatch зіставляє індивідуальну сумісність людини з поведінковими особливостями посади. За словами засновників SCIKEY, алгоритм MindMatch був перевірений і протестований на тисячах людей по всьому світу. Як тільки клієнт реєструється на платформі, він/вона направляється командою обслуговування клієнтів SCIKEY – починаючи від адаптації до практичного навчання на платформі. Користувач отримує підтримку по мірі необхідності. Таким чином, HR-стартап допомагає організаціям керувати талантами від моменту їх виявлення до залучення. Підприємства отримують можливість зосередитися на головному – використанні мислення і психічних здібностей співробітників у якості основної конкурентної переваги.

В даний час SCIKEY надає комплексний пакет з автоматизації набору персоналу в моделі SaaS, це такий собі різновид онлайнового керованого ринку для талановитих фахівців, заснованого на штучному інтелекті. Платформа стягує ліцензійний збір за свої пропозиції по найму і залученню фахівців. Крім того, SCIKEY також пропонує додаткові послуги, такі як брендинг, реклама і списки кандидатів (у передплаченій моделі). Первісна ідея полягала у створенні робочих місць, що приносять співробітникам максимальне задоволення від роботи, пізніше стартап перетворився на ринок талантів, на якому щасливі робочі місця були вбудовані в ідею найму або укладення контрактів в глобальному масштабі з використанням єдиної уніфікованої онлайн-платформи.