Інтелектуальні машини

Scaled Robotics виробляє машини, які контролюють якість будівництва

Scaled Robotics, Роботи, Строительство

Будівельна промисловість та роботи по знесенню будівель в ЄС призводять до щорічного накопичення 450 млн. тонн відходів. 75% від цієї кількості відправляються на спеціальні полігони для викиду сміття. Будівництво нарівні з сільським господарством і гірничодобувною промисловістю є найбільшим фактором, який сприяє збільшенню чисельності місць поховання відходів.

Причина високої кількості відходів – неефективність будівельної галузі, відсутність технологічної революції в цій консервативній сфері. Просування до сталого розвитку в даному секторі вкрай повільне. Виробництво цементу, наприклад, є джерелом 8% всіх викидів вуглекислого газу в світі. І, не дивлячись на величезні досягнення в програмному забезпеченні, в будівництві до недавнього часу не використовувалися цифрові інструменти.

Барселонський стартап Scaled Robotics має намір ліквідувати розрив між віковими звичками будівництва та новими технологіями. Компанія, заснована в 2016 році, модернізує будівельні роботи за допомогою роботів і штучного інтелекту. Впроваджуючи своїх роботів на будівельних майданчиках, фахівці збирають дані і відображають їх на спеціальних картах місцевості, знаходять помилки або структурні неточності в конструкції будівлі. Нова технологія знижує витрати матеріалів і скорочує кількість коштів, які потрібні для переробки, економить час забудовників, скорочує викид забруднюючих речовин.

Технічний директор Scaled Robotics Бхарат Шанкаран (Bharath Sankaran) підкреслив, що кращі рішення сучасності – це ті, які можуть потрапити в уже існуючі системи і оптимізувати звичний процес зсередини. Scaled Robotics вражає своїм сучасним підходом до контролю якості в будівництві. Роботи, які випускає компанія – це машини, які відстежують процес будівництва і створюють детальний знімок місцевості, вони сканують будівельні майданчики для виявлення структурних і фасадних помилок. Чим більше помилок виявить робот, тим менша ймовірність катастрофічних наслідків для будівлі в майбутньому.

Для порівняння: сканування звичайної лазерною установкою ділянки площею 200 кв.метрів займає близько 8 годин, а машини від Scaled Robotics виконують ту саму роботу за 40 хвилин. Квадратура, яку охоплюють пристрої, не обмежена. Однак швидкість роботи в будівництві не головне – чим вона нижча, тим вище точність підсумкових даних. Будівельні компанії можуть використовувати різні режими для сканування місця забудови, а потім відправити необроблені дані в Scaled Robotics для обробки і візуалізації.

В даний час роботи Scaled Robotics працюють на пілотних етапах будівництва в Європі, на Близькому Сході, в США і Азії. У 2019 стартап виграв «Disrupt Startup Battlefield Berlin» від TechCrunch, а в лютому 2020 року одержав стартовий раунд фінансування в розмірі 2 млн. євро.