Розумне місто

Samsung і Telensa запустили проект Urban Data: дані збирають за допомогою «розумних» вуличних ліхтарів

Компанія Samsung і постачальник інтелектуальних міських сервісів компанія Telensa створили альянс для розробки «розумних» рішень для смарт-сіті і розвитку міської інфраструктури по всьому світу. Співпраця підрозділу компанії Samsung – SDS – і фахівців в області інноваційних систем вуличного освітлення від Telensa проходить в рамках проекту Urban Data Project.

За умовами проекту Urban Data, розробка компанії Samsung – платформа Brightics IoT для збору інформації та аналітики великих даних за допомогою систем штучного інтелекту – інтегрується з платформою City Data Guardian від Telensa. Партнерство обіцяє бути успішним, оскільки Telensa створює і встановлює «розумні» вуличні ліхтарі в країнах світу вже не перший рік. Про це повідомив генеральний директор компанії Уїлл Френкс (Will Franks).

Перші плоди діяльності проекту можна вже зараз спостерігати в Кореї (там повсюдно впроваджені системи інтелектуального міського освітлення), а також у США і деяких країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону.

Як це працює?

Збір міських даних має на увазі облік будь-якої активності в межах міста: наприклад, фіксацію дорожнього руху, активність і кількість пішоходів і машин на вулицях, оцінку якості повітря, визначення рівня шуму та інших показників. Подібна інформація неймовірно важлива для усунення проблем в «розумних» містах і формування комфортної інфраструктури, підвищення якості муніципальних послуг, оптимізації руху громадського транспорту. Ці дані також цінні для галузей роздрібної торгівлі, нерухомості та страхування.

До теперішнього моменту використання міських даних було обмежено двома бар’єрами. Перший – це збереження конфіденційності інформації при її постійному використанні, а другий – це вартість обладнання для збору даних і розміщення їх в хмарі. Проект Urban Data вирішив ці проблеми. Платформа City Data Guardian від Telensa дозволяє містам застосовувати прозору політику конфіденційності, дотримуватися правил щодо інформації та одночасно надає необхідні відомості для підвищення якості обслуговування і зростання доходів. А мультисенсорні модулі Brightics IoT від Samsung, встановлені на стовпах вуличного освітлення, об’єднують технології запису відео і радарів для отримання більш точної інформації про поведінку пішоходів та учасників дорожнього руху. Модулі оснащені нейронними мережами, які витягають дані в реальному часі, обробляють їх і передають в хмару. Вони відносно недорогі в порівнянні з іншими пристроями збору даних. Ось чому поєднання цих двох технологій гарантує ефективний збір інформації та аналіз міської ситуації, а значить, неминуче покращує якість життя городян.

Комбінуючи управління «розумними» ліхтарями за допомогою програми Telensa PLANet і можливості платформи Samsung SDS Brightics IoT, «розумні» міста досягнуть значної економії енергії, а також отримають доступ до великої «екосистеми» сенсорних додатків. В майбутньому Samsung SDS планує продовжити впровадження новітніх інформаційних технологій в міську інфраструктуру.