Інтелектуальні машини

Samsung Deepfake AI – програмне забезпечення для створення фальшивих відео

Фото: wired.com

Компанія Samsung розробила програмне забезпечення для створення відео на підставі всього одного зображення і назвала його Samsung Deepfake AI. Зазвичай для реалістичного відео на підставі картинок потрібен великий набір даних, наприклад, кілька тисяч фотографій однієї людини. Але нова система штучного інтелекту, обробивши фотографію портрета Мони Лізи, створила реалістичний кліп, в якому персонаж картини розмовляє і змінює вираз обличчя.

Критики вже присвоїли системі звання найпідступнішої розробки року. А виробник переконує, що створював ці програми в розважальних цілях. За словами експертів, подібні методи розвитку технологій не сприяють підвищенню рівня безпеки. Навпаки, вони збільшують ймовірність дезінформації, можливість фальсифікації заяв політиків чи публічних осіб.

Експерт з криміналістики і виявлення підроблених матеріалів в ЗМІ Хані Фарід (Hany Farid) заявив, що з урахуванням тенденцій минулого року, Samsung Deepfake AI і всі подібні технології вимагають все меншої кількості даних для створення переконливого контенту для інтернет-простору. Ці процеси ілюструють наступний етап еволюції – в майбутньому машини зможуть створювати вигаданий мультимедійний контент, який не відрізняється від реального.

Незважаючи на те, що комп’ютерні маніпуляції з відео існували десятиліттями, системи на кшталт Deepfake AI не тільки полегшать процес створення підроблених кліпів, а й ускладнять виявлення першоджерела.

Розробники вже охрестили творення нової ШІ-технології «реалістичними балакучими головами». Це загальний опис жанру відео, яке створює система. Вони переконані, що технологія дасть нове життя безлічі додатків, онлайн-ігор, кінематографу і телебаченню. У прес-релізі компанії, присвяченому виходу Deepfake AI йдеться, що «програмне забезпечення можна успішно застосовувати на відеоконференціях, у багатокористувацьких іграх, а також в індустрії спецефектів». У процесі створення відео система проходить кілька етапів. Перший – це метанавчання, під час нього ШІ передивляється велику кількість відео, щоб дізнатися, як рухається обличчя людини. Потім AI застосовує здобуті знання до одного або кількох фотознімків, щоб створити реалістичний відеоролик. Незважаючи на феноменальну схожість з оригіналом, дрібні деталі все ж видають підробку. Наприклад, в змодельованому демонстраційному відео лабораторії Samsung «за участю» Мерилін Монро на обличчі актриси була відсутня впізнавана родимка.

Ще один недолік синтезованих відео, за яким легко обчислити підробку – це неможливість створити ідентичний зліпок особи в будь-якому з її положень. Саме з цієї причини на вже відомому відеоролику з Мона Лізою у кожному з трьох положень голови дівчина виглядає трохи інакше.