Розумне місто

«Розумний» домашній спортзал Tempo показує вправи і виправляє помилки

Tempo, Компьютерное зрение, Умный домашний спортзал
Фото: Tempo

Стартап Tempo створив «розумний» домашній спортзал, який не схожий на інші аналогічні розробки. Головна його відмінність в тому, що він не просто показує, які вправи виконувати, але і попереджає про помилки під час занять.

Tempo – це домашня система важкої атлетики. У комплект входить 42-дюймовий HD-дисплей з основою-стійкою, на якому в режимі реального часу відстежується виконання кожної вправи. До уваги користувача представлені не тільки силові тренування, але і кардіо, йога і класи HIIT (чергування в одному занятті низькоінтенсивних і високоінтенсивних навантажень). Найбільшою перевагою розробки є те, що заняття проводяться «в тандемі» з тренерами. В даний час Tempo пропонує тільки один урок на день, але виробники рішення заявляють про намір регулярно поповнювати бібліотеку новими програмами і тренуваннями. У цьому домашньому спортзалі можна буде переглядати розклад і зберігати (додавати в календар) будь-які тренування або тренувальну програму.

На задній і нижній стороні конструкції розташовуються полки для зберігання спортивного інвентарю. Стартовий набір користувача комплектується килимком для йоги, «млинцями» для штанги, пінним роликом для міофасціального розслаблення і наручним пульсомірів. Пристрій виглядає як невелика шафа з екраном і не займає багато місця. Не обов’язково використовувати тільки ті «млинці» для штанги, які входять в комплект, гриф універсальний і до нього можна кріпити абсолютно будь-які обважнювачі. У Tempo вбудована камера і мікрофон, проте за заявою виробника, «розумний» домашній спортзал використовує тільки смарт-камеру Azure Kinect для спостереження за тим, як користувач виконує вправи. Камера захоплює розташування суглобів і кінцівок спортсмена для контролю правильного виконання будь-якого руху під час тренування.

Якщо активувати Tempo і почати тренуватися, наприклад, присідати, і присісти неправильно, система озвучить голосову рекомендацію по корекції положення колін або корпусу. Коли положення тіла відкориговано, Tempo повідомляє, що все в порядку і тренування триває. Після закінчення тренування користувач може переглянути всі виконані вправи, а також подивитися навчальне відео про те, як правильно тренуватися.

Tempo націлений, в основному, на правильне виконання вправ, тому системі не важливо, яку вагу штанги вибере користувач. І все ж він рекомендує і вага спортивного інвентарю, і кількість повторень, до якого має прагнути людина, яка виконує тренування. Технологія комп’ютерного зору відстежує кількість виконаних вправ і відображає його на дисплеї. Вартість Tempo становить 1995 доларів, вартість щомісячної підписки – 39 доларів (додатково оплачується податок, доставка і установка). На початку літа 2020 року «розумний» домашній спортзал з’явиться в продажу.